Christian Wood w Dallas Mavericks!

Christian Wood w Dallas Mavericks!

Dallas Mavericks postanowili nie czekać do offseason, ani nawet do draftu, aby rozpocząć proces wzmocnień na nowy sezon. Jak informują amerykańskie media, Mavs dopięli właśnie wymianę z Houston Rockets, na mocy której ich szeregi zasili Christian Wood. W drugą stronę powędruje natomiast 26. pick draftu i aż czterej zawodnicy: Trey Burke, Marquese Chriss, Sterling Brown i Boban Marjanovic.

Pod względem sportowym to kapitalna wymiana dla Dallas. Pozycja środkowego była największą bolączką Mavs w ostatnich miesiącach. Teraz zyskują zawodnika, potrafiącego z dużą regularnością notować średnie na poziomie 20/10. Taki gracz, w szczególności występując obok Luki Doncica pozwoli Mavs na większą nieprzewidywalność w ofensywie. Większym bólem głowy może być jego zachowanie w szatni. W trakcie sezonu Wood został zawieszony na jeden mecz po tym, jak odmówił wejścia na parkiet obrażony na trenera za posadzenie go na ławce. Trudny charakter Christiana był jednym z powodów dla których długo nie potrafił znaleźć miejsca w NBA.

YT: MaxaMillion711

Według źródeł ESPN Houston było zmotywowane, aby otworzyć więcej miejsca dla Alperena Senguna, który ma za sobą bardzo obiecujący sezon debiutancki. Rockets dysponują także 3 wyborem draftu, w którym najprawdopodobniej wybiorą kolejnego podkoszowego. Stąd decyzja o pożegnaniu się z Woodem. W zamian otrzymują pick draftu, który ma chyba dla nich największą wartość i grupę weteranów. Niektórzy z nich (jak np. kontuzjowany Chriss, którego czeka kilka miesięcy przerwy), nie zdążą zapewne rozegrać ani minuty w barwach Rakiet.