Chris Paul w Oklahomie, Russell Westbrook w Houston!

Chris Paul w Oklahomie, Russell Westbrook w Houston!

Off-season 2019 nie zwalnia tempa. Po odejściu Paula George’a, Oklahoma City opuszcza kolejny zawodnik – Russell Westbrook. „Russ” przeniesie się do Houston, a do OKC trafi Chris Paul.

Około 2:30 w nocy czasu polskiego Adrian Wojnarowski z ESPN przekazał informację o wymianie, w wyniku której Russell Westbrook zamieni miejsca z Chrisem Paulem. Do tego, Oklahoma otrzyma dwa wybory w pierwszej rundzie draftu (2024 i 2026), a także zamianę picków w latach 2021 i 2025. Po ostatnich ruchach transferowych, Oklahoma posiada aż piętnaście wyborów w pierwszej rundzie draftu w latach 2020-2026.

źródło: youtube.com (NBA)

Przybycie Westbrooka do Houston oznacza ponowne połączenie sił „Russa” i Jamesa Hardena. Wspomniana dwójka rozegrała wspólnie trzy sezony w barwach Oklahoma City Thunder, w trakcie których dotarli do finałów NBA (przegrywając 1-4 z Miami Heat). Westbrook i jego agent starali się pomóc generalnemu menedżerowi OKC, Samowi Prestiemu, w przeprowadzeniu wymiany właśnie z Rockets. Dzięki temu zdobywcy MVP sezonu zasadniczego w sezonach 2016-17 i 2017-18 od października tego roku będą grali w jednym zespole.

źródło: youtube.com (NBA)

34-letni Chris Paul jest obecnie zdecydowanie najstarszym zawodnikiem Thunder – na drugim miejscu znajduje się inny nowy nabytek OKC, Danilo Gallinari, który niedługo skończy 31 lat. Twardym orzechem do zgryzienia dla zarządu OKC będzie z pewnością kontrakt CP3 – 124 miliony dolarów za następne trzy sezony. W sezonie 2021-22, gdy będzie miał już 37 lat, zarobi kosmiczne 44 miliony dolarów!