Chris Paul nie zagrzeje miejsca w Oklahomie?

Chris Paul nie zagrzeje miejsca w Oklahomie?

Oklahoma City Thunder pozyskała tej nocy Chrisa Paula z Houston Rockets. Bardzo możliwe jednak, że już wkrótce się z nim pożegna.

Dzisiejszej nocy świat NBA obiegła informacja o zaskakującej wymianie Russella Westbrooka do Houston Rockets. I choć największą uwagę przykuwa kwestia dzielenia parkietu przez parę Russ/Harden, to warto przyjrzeć się także drugiej stronie tego transferu.

Jak się okazuje, Chris Paul może już wkrótce znowu się przeprowadzać. Niewiele sensu bowiem ma jego gra w OKC. Grzmoty weszły w całkowitą przebudowę, zebrali imponującą ilość picków i 34-letni weteran o olbrzymim kontrakcie nie bardzo wpisuje się plany na przyszłość Sama Prestiego. Dlatego też według wstępnych informacji, Oklahoma zamierza aktywnie poszukiwać chętnych na usługi CP3.

Już podczas negocjacji z Houston, Sam Presti próbował wciągnąć do rozmów trzeci zespół, który przejąłby kontrakt Paula. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, lecz GM Thunder nie porzuca nadziei. Kto miałby zatem być chętny do wzięcia na siebie 124 milionów?

Oczywiście nie kto inny jak Pat Riley i Miami Heat. Jeszcze do dzisiejszego poranka kwestią czasu wydawało się dołączenie Russella Westbrooka do Miami. Po niepowodzeniu w tej materii, Żary miały podobno przerzucić swoje zainteresowanie w kierunku właśnie Paula.

Miami ma odpowiednie kontrakty, które mogłoby uwzględnić w takiej wymianie (Dragic, Johnson, Waiters). Thunder najprawdopodobniej musieliby dodać od siebie jakieś picki w drafcie, lecz w ich obecnej sytuacji chyba mogą sobie na to pozwolić.

Jedno jest w tym wszystkim pewne. Niezależnie od wszystkiego, nie ma opcji na to, że CP3 zostanie zwolniony, a jego kontrakt wykupiony. Zbyt długi i zbyt wysoki jest to kontrakt na takie rozwiązania.

Czy duet Butler/Paul mógłby namieszać na Wschodzie?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights