Chicago Bulls zadowoleni z pracy duetu Paxson/Forman

Chicago Bulls zadowoleni z pracy duetu Paxson/Forman

Gar Forman i John Paxson przez wielu uważani są za jednych z najgorszych menadżerów w lidze. Zarząd Chicago Bulls jednak jest z ich pracy bardzo zadowolony.

Michael Reinsdorf, syn właściciela Bulls i jednocześnie prezydent klubu w rozmowie z K.C. Johnsonem z Chicago Tribune poruszył temat zarządu Byków. Jego zdaniem nie ma najmniejszych powodów do narzekań i duet GarPax może być w pełni spokojny o swoją posadę:

„Uważamy, że wykonali znakomitą robotę. Wiem, że część fanów patrzy na to inaczej. To mnie wprawia w osłupienie. Popatrzmy na ich dokonania. Kirk Hinrich wybrany w drafcie. Wymiana z Phoenix dzięki której mogliśmy w jednym drafcie wybrać Bena Gordona i Luola Denga. Dodaliśmy Joakima Noah. Pozyskaliśmy Bena Wallace’a w 2006 roku, który wtedy był przecież topowym wolnym agentem. Następnie wygraliśmy do zera z ówczesnymi mistrzami NBA, Miami Heat.”

„Następnie zagraliśmy słabo, ale mieliśmy ogromne szczęście wygrywając loterię i wybierając Derricka Rose’a. Dwa razy mieliśmy najlepszy bilans w lidze, zagraliśmy w finałach konferencji. Później przyszła kontuzja i nasze okienko na tytuł się zamknęło.”

Wszystko to są fakty i nie można zaprzeczyć, że duet Forman Paxson swego czasu potrafił zbudować świetną ekipę. Problem leży w tym, że to melodia przeszłości i od kilku lat ich decyzje są coraz bardziej wątpliwe. Żeby osiągnąć sukces w tej lidze, trzeba się ciągle rozwijać. Jakie zatem perspektywy na przyszłość mają BYki? Zdaniem Reinsdorfa całkiem niezłe:

„To jest dla mnie niezrozumiałe, jak ludzie pytają mnie ile jeszcze zamierzamy się przebudowywać. To drugi rok naszej drugiej przebudowy i już teraz mamy w składzie dwóch zawodników z potencjałem na Mecz Gwiazd (Markkanen i LaVine) i bardzo dobry wybór w drafcie w osobie Wendella Cartera Jr. Patrząc na inne zespoły, to chyba nie jest tak źle.”

Talent jest, ale to samo można powiedzieć o każdej drużynie w NBA. Czy przełoży się to na wyniki? Raczej nie w najbliższej przyszłości. Niestety.

https://www.youtube.com/watch?v=cMJgzLZFM6Y

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto