Chandler Parsons odchodzi z Memphis Grizzlies

To definitywny koniec wspólnej przygody Chandlera Parsonsa i Memphis Grizzlies. Skrzydłowy opuścił zespół, a jego agent pracuje nad rozwiązaniem całej sytuacji.

Parsons zagrał w tym sezonie zaledwie 3 spotkania. Następnie kłopoty zdrowotne, które stały się zmorą zawodnika, zmusiły go do przerwania występów. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Chandler jest zdrowy, lecz z niewiadomych przyczyn nie jest wpuszczany na parkiet.

Teraz konflikt poszedł dalej i zawodnik postanowił opuścić zespół, oczekując na rozwiązanie tego impasu w Kalifornii:

„Jestem bardzo mocno rozczarowany tym, że nie mogę dokończyć sezonu razem z moimi kolegami z drużyny i sztabem szkoleniowym Grizzlies. Niestety takie rozwiązanie nie zostało mi zaproponowane.”

„Sztab medyczny Grizzlies dopuścił mnie do pełnych treningów w połowie grudnia i od tamtego czasu trenuję z drużyną. Jestem gotowy do gry i zamierzam wrócić na parkiet.”

 Zgoła odmienną wersję przedstawia zarząd klubu. Ich zdaniem, zawodnik otrzymał kilka opcji na kontynuowanie swojej kariery w Grizzlies, zrezygnował jednak z każdej z nich. Wszystko zaczęło się od niechęci skrzydłowego do gry w G-League po swoim kolejnym urazie:

„Spotkaliśmy się kilkukrotnie z Chandlerem i jego przedstawicielami podczas rehabilitacji, za każdym razem przedstawiając różne scenariusze w celu powrotu zawodnika do rotacji. Podczas ostatniego spotkania zaproponowaliśmy krótką serię trzech spotkań w G-League, rehabilitację na miejscu przy zespole, albo w Los Angeles. Za każdym razem wybierał LA.”

Rzekomo Parsons miał zgodzić się na grę w G-League, ale z jasno określonymi zasadami i terminem powrotu do meczowego składu Grizzlies, czego z kolei nie chcieli mu zagwarantować w Memphis.

Co teraz? Miśki chcą handlować Parsonsem, nie chcą jednak poświęcić żadnego wyboru w drafcie. Zarząd jest jednak otwarty na przejęcie jakiejś długoterminowej umowy w zamian. Zważywszy na to, że kontrakt Chandlera spada dopiero po sezonie 2019-20, w obecnych rozgrywkach bardzo ciężko będzie znaleźć partnerów do handlu.

A jeszcze na początku sezonu zdarzało mu się zagrać jakieś minuty, nawet punkty zdobywał:

Źródło: Youtube.com/Lightning hunter