Chandler Parsons jednak wraca do Memphis Grizzlies

Memphis Grizzlies są w trudnym położeniu po transferze Marca Gasola – braki kadrowe skłoniły ich do tego, by Chandler Parsons dostał kolejną szansę.

Wydawało się, że Chandler Parsons jest już w tym sezonie skreślony w Memphis. Ciągle kontuzjowany gracz na wysokim kontrakcie tylko zajmował miejsc w rotacji zespołu. Grizzlies nie dopuszczali go do gry i planowali pozbyć się go ze składu – przez długi czas Parsons pozostawał więc poza zespołem, a Niedźwiadki szukały wymiany. Można było się spodziewać, że nie będzie to proste przy prawie 25 milionach dolarów za sezon przez kolejne dwa lata w jego kontrakcie. Skoro więc nie udało się dokonać żadnej wymiany, spodziewano się, że Parsons zostanie po prosu zwolniony.

Stało się jednak inaczej. Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Grizzlies planują przywrócić Parsona do składu i – co za tym idzie – najpewniej pozwolić mu grać. Sam zawodnik nie kryje zadowolenia z takiego rozwoju wypadków:

„Byłem chętny do powrotu na parkiet od kiedy lekarze dopuścili mnie do gry 21. grudnia. Jestem wdzięczny, że Grizzlies dają mi tę okazję. Przez ostatni miesiąc ciężko trenowałem w Los Angeles, mając nadzieję, że będę mógł jeszcze wyjść w tym sezonie na parkiet. Jestem gotowy na powrót do Memphis, by pomóc zespołowi w wygrywaniu w taki sposób, w jaki tylko będę w stanie.”

Jak do tej pory Parsons rozegrał w tym sezonie w barwach Grizzlies trzy mecze, łącznie 46 minut. Były to trzy pierwsze mecze sezonu – po nich Chandler nabawił się kontuzji kolana, która do końca roku wykluczyła go z gry. Już w grudniu mógł jednak według lekarzy wrócić do rywalizacji – klub mimo wszystko wolał pozostawić go poza grą. Tak wtedy komentował tę sytuację:

„Najbardziej niezrozumiały w całej tej sprawie jest aspekt zdrowotny. Lekarze z którymi pracuję dzień w dzień potwierdzili moją zdolność do gry. Oni są ekspertami w tego rodzaju przypadkach, więc jest to bardzo frustrujące – patrzeć jak drużyna zmaga się z problemami, siedząc na ławce w pełni zdrowia, piekielnie chcąc już grać.”

https://www.youtube.com/watch?v=SjCS43PNPXw

źródło:YouTube/FreeDawkins