Caris LeVert przeszedł operację

Caris LeVert przeszedł operację

Caris LeVert w poniedziałkowy wieczór szczęśliwie przeszedł operację usunięcia komórek nowotworowych w lewej nerce. Zdaniem lekarzy, nie ma potrzeby dalszego leczenia zawodnika, który powinien wkrótce wrócić do pełni zdrowia. Oczywiście na ten moment nie znamy daty ewentualnego powrotu LeVerta do gry.

Niesamowita historia. Caris LeVert był częścią wymiany za Jamesa Hardena i na jej mocy trafił do Indiany Pacers. Tam na obowiązkowych testach medycznych wykryto guza na nerce zawodnika. Warto podkreślić zachowanie włodarzy Pacers, którzy mieli prawo, aby anulować całą wymianę. Zamiast tego klub zaoferował wsparcie i wszelką pomoc medyczną zawodnikowi.

Sam Caris podkreślał, że ten transfer najprawdopodobniej uratował mu życie:

„Nie miałem żadnych objawów. Nie opuściłem żadnego meczu w tym sezonie, czułem się w 100% zdrowy. Dopiero ta wymiana i późniejsze testy pokazały, co tak naprawdę dzieje się w moim ciele. Mogę zatem powiedzieć, że ten transfer uratował mi życie na dłuższą metę.”

Teraz pozostaje nam dopingować Carisa w jego drodze powrotnej do NBA, gdzie przecież imponował nam wszystkim jeszcze w tym sezonie:

YT: Z.Highlights