Brooklyn Nets tracą LeVerta, ale podpisują Shumperta

Brooklyn Nets tracą LeVerta, ale podpisują Shumperta

Pozostający poza grą i bez kontraktu w którejś z drużyn NBA Iman Shumpert podpisał dziś umowę z Brooklyn Nets. W lipcu tego roku stał się niezastrzeżonym wolnym agentem, po tym jak wygasł jego czteroletni kontrakt. Ostatni sezon spędził jako gracz Houston Rockets.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Ubiegłe rozgrywki Shumpert podzielił między grę dla Sacramento Kings i Houston Rockets, gdzie trafił w lutym na zasadzie wymiany. W Teksasie był również częścią playoffowej rotacji.  Ogółem w sezonie 2018-19 notował średnio 7.5 pkt, 3.0 zb. i 1.8 ast. na mecz, rzucając 34.8% z dystansu. 29 latek dla obydwu klubów rozegrał 62 spotkania.

O wszystkim jak zazwyczaj przez Twittera poinformował Adrian Wojnarowski. Dodał, że Nets zainteresowali się Shumpertem, bowiem Brooklyn ma wolne 16-te miejsce w szerokiej kadrze, do czasu powrotu Wilsona Chandlera, którego zawieszono na 25 spotkań jeszcze we wrześniu za pozytywny wynik testu na posiadanie środków dopingujących. Chandler ma powrócić mniej więcej w połowie grudnia.

Z kolei Shams Charania z  The Athletic zaznczył, że ściągnięcie Shumperta jest spowodowane obawą o obrońcę Carisa LeVerta i urazem jego prawego kciuka. Ma on ponoć opuścić kilka tygodni, a powodem jest naderwanie więzadeł w kciuku podczas spotkania z Phoenix Suns. LeVerta mają wkrótce obejrzeć specjaliści, którzy ocenią czy nadaje się do gry.

LeVert jest ważnym ogniwem Nets jako ich trzeci dotychczasowy strzelec z 16.8 pkt na mecz. Wyszedł jako starter w 9 spotkaniach w tym sezonie, grając na skuteczności 42.1% z gry i 36.1% z dystansu. W zeszłym sezonie brano go początkowo pod uwagę jako kandydata do Most Improved Player, ale wszystko pokrzyżowało zwichnięcie prawej stropy, które pozbawiło go gry na 3 miesiące. Na całe szczęście zdołał wrócić w sam raz na playoffs.

Poza wymienioną dwójką poza grą znajduje się również Kevin Durant, który jak wiemy zerwał ścięgno Achillesa w tegorocznych finałach NBA.

Przepisy ligi NBA pozwalają dodać zespołowi 16 zawodnika w trakcie sezonu zasadniczego jeśli jeden z zawodników ze stałej kadry podpisany gwarantowaną umowę znajduje się na liście zawieszonych. Taka sytuacja ma właśnie miejsce z wymienionym Chandlerem. 1 listopada minęło mu 5 spotkań z 25 jakie ma odczekać w ramach zawieszenia.

Po 10 spotkaniach Nets mają bilans 4-6 i póki co zajmują 10 miejsce w konferencji wschodniej. Ekipa z Brooklynu ma wysoki 6 ofensywny rating, ale zawodzi w obronie, będąc dopiero 26 drużyną w ratingu defensywnym i pozwalając przeciwnikom na ponad 121 punktów rzucone co mecz. Z kolei Shumpert znany jest z dobrych umiejętności defensywnych, które były istotną częścią jego gry w Cleveland Cavaliers, gdy wraz z nimi meldował się w Finałach w latach 2015-18.

Początek bieżących rozgrywek i pierwsze trzy tygodnie sezonu zasadniczego spędził na szukaniu zatrudnienia. Jak sam twierdził na Twitterze w sierpniu: „pracując cicho poza kulisami” i czekając na okazję by się komuś zaprezentować.  Do 14 grudnia Iman ma czas, aby przekonać do siebie Nets. Po tym czasie albo sam straci miejsce w rotacji, albo wyrzuci z niej kogoś innego

źródło: Youtube/HoopIntellect