Brak chętnych na Chrisa Paula

Brak chętnych na Chrisa Paula

Oklahoma City Thunder nigdy nie miała długofalowych planów względem Chrisa Paula, lecz wszystko wskazuje na to, że rozgrywający spędzi w OKC więcej czasu niż planowano.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Taką opinię wyraził Adrian Wojnarowski w swoim najnowszym podcaście. Zdaniem Woja, CP3 praktycznie na pewno dokończy ten sezon w barwach Thunder. Wojnarowski powołując się na swoje, zwykle niezawodne, źródła powiedział wprost, że nikt w lidze nie wierzy, iż OKC wymienią Chrisa Paula jeszcze w trakcie rozgrywek.

O ile nie ma wątpliwości co do tego, że CP3 przydałby się niejednej drużynie liczącej na dłuższy pobyt w playoffach, o tyle nikt nie jest skłonny przejąć monstrualnego kontraktu rozgrywającego. Paul za bieżące rozgrywki zarobi 38 milionów, a ma jeszcze dwa w pełni gwarantowane lata za odpowiednio 41 i 44 miliony dolarów. To kwoty trudne do przełknięcia dla praktycznie każdej drużyny w lidze. Nie ma się zatem co dziwić, że nikt nie jest chętny do rozpoczęcia negocjacji. Tym bardziej mając w pamięci podatność na kontuzje i wiek zawodnika. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z tak naprawdę rzadkim przykładem kontraktu niemożliwego do wytransferowania, przynajmniej w tym sezonie.

Tymczasem sam zawodnik ma za sobą naprawdę solidny początek sezonu. Prawie 17 pkt i 6 ast w połączeniu z bardzo dobrą obroną ma spore wpływ na zaskakująco mocny start w wykonaniu Thunder. Z bilansem 11-14 Grzmoty są na 7 miejscu w konferencji zachodniej i jeśli utrzymają taką formę, mogą na poważnie powalczyć o udział w playoffs, czego nie spodziewał się chyba nikt przed sezonem.

Źródło: Youtube.com/Z. Highlights