Bogdanovic podpisuje warte 68 milionów przedłużenie! Robi się ciasno na liście płac Hawks

Bogdanovic podpisuje warte 68 milionów przedłużenie! Robi się ciasno na liście płac Hawks

Bogdanovic podpisuje warte 68 milionów przedłużenie! Robi się ciasno na liście płac Hawks
Photo by Kenny Giarla/NBAE via Getty Images

Jak podaje niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN, Bogdan Bogdanovic dogadał się z Atlantą Hawks w sprawie przedłużenia kontraktu. Zawodnik zostanie w Atlancie na kolejne cztery lata, w trakcie których zarobi w sumie 68 milionów dolarów. Daje to jakieś 17 milionów rocznie. Nie znamy jednak szczegółów, takich jak opcje w umowie, czy potencjalne bonusy.

Dotychczasowy kontrakt Bogdanovicia kończył się po bieżącym sezonie, jednak zawierał opcję gracza na przyszłe rozgrywki. Bogdan Bogdanovic – by podpisać przedłużenie – zrezygnował z wartej 18 milionów opcji, gwarantując sobie większą, pewną sumę pieniędzy. Dla Hawks zatrzymanie Bogdanovicia na dłużej mogło być jedyną sensowną opcją, by dysponować w kolejnych latach solidnym zawodnikiem na skrzydle.

Klub w wakacje nie będzie dysponował pieniędzmi, które pozwoliłyby podpisać znaczącego wolnego agenta, a przedłużenie rządzi się trochę innymi prawami i pozwala w większym stopniu przekroczyć limity salary cap. Już teraz ich lista płac na przyszły sezon wynosi ponad 169 milionów dolarów. To zasługa wysokich umów Trae Younga (40 milionów za przyszły sezon), Johna Collinsa (25 milionów), Clinta Capeli (20 milionów), De’Andre Huntera (20 milionów) i Dejounte Murray’a (17 milionów). To naprawdę wielu graczy na stosunkowo wysokich umowach. Trzeba też wziąć pod uwagę, że na przykład umowa Murray’a, ale też przyszłościowego Onyeki Okongwu kończy się po przyszłym sezonie i znalezienie dla nich miejsca w budżecie będzie horrendalnie trudne.

Bogdan Bogdanovic w tym sezonie rozegrał dla Hawks tylko 43 mecze, co było spowodowane w dużej mierze męczącą go na początku sezonu kontuzją kolana. Od kiedy wrócił, jest jednak ważnym zawodnikiem z ławki, grając po 28,5 minuty na mecz, w trakcie których notuje 14,1 punktu, 3,2 zbiórki i 2,9 asysty. Hawks muszą być do Bogdana mocno przekonani – w trakcie trade deadline zainteresowanych transferem po niego było kilka klubów, a Hawks postanowili go zatrzymać.