Blazers wysyłają Normana Powella do Clippers!

Blazers wysyłają Normana Powella do Clippers!

Blazers wysyłają Normana Powella do Clippers!
Photo by Soobum Im/Getty Images

Do trade deadline zostało jeszcze co prawda kilka dni, lecz Portland Trail Blazers i Los Angeles Clippers postanowili nie czekać i dopięli całkiem pokaźną wymianę już dzisiaj, o czym poinformował Adrian Wojnarowski.

Portland Trail Blazers: Eric Bledsoe / Justise Winslow / Keon Johnson / drugorundowy wybór Pistons w drafcie 2025

Los Angeles Clippers: Robert Covington / Norman Powell

Trudny w ocenie jest ten transfer LAC. Z jednej strony Powell jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tej wymiany, a Clippers poświęcają w zamian weterana, który nie sprawdza się w playoffach (Bledsoe) i niespełniony, częściowo przez kontuzje, talent (Justise Winslow). Z drugiej strony jednak praktycznie całkowicie zapychają swoje salary cap na najbliższe lata. W przyszłym sezonie tylko za czwórkę Leonard/George/Kennard/Powell zapłacą niemal 120 milionów dolarów. Powstaje pytanie, czy Norman Powell faktycznie jest brakującym ogniwem LAC do walki o tytuł w kolejnych sezonach? Kontrakt Covingtona kończy się po sezonie, a jego rola będzie taka sama jaką miał w PTB, czyli poprawa defensywy na skrzydłach. Może pod okiem Ty’a Lue, wywiąże się z niej lepiej, niż w Portland.

Wygląda na to, że dla Blazers głównym celem tej wymiany było pozbycie się wielkiego kontraktu Normana Powella. Umowy Bledsoe i Winslowa na przyszły sezon są tylko częściowo gwarantowane, dzięki czemu Portland otwiera sobie większe możliwości na transfery latem. Ponadto, dzięki temu PTB zeszli poniżej progu podatku od luksusu. Norman nie prezentował się źle w Oregonie, lecz wspólna gra trójki Lillard/McCollum/Powell stanowiła defensywny sabotaż i na dłuższą metę takie połączenie nie mogło się udać. Covington natomiast zdecydowanie nie spełnił oczekiwań, jakie stawiano przed nim w Portland.

YT: MaxaMillion711

Warto mieć na uwadze, iż może to być dopiero początek wymian i to w obu zespołach. Według ostatnich doniesień rosną szanse na transfer CJ-a McColluma. W Clippers coraz mniej realny jest natomiast powrót liderów w tym sezonie, zatem, co może mocno wpłynąć na postawę LAC w trakcie trade deadline.

Jak oceniacie tę wymianę? Kto Waszym zdaniem wyszedł z niej zwycięsko?