Blazers będą rozważać oferty za Hassana Whiteside’a

Blazers będą rozważać oferty za Hassana Whiteside’a

Jak donosi Jason Quick z The Athletic, są dość spore szanse na to, że przed Trade Deadline Hassan Whiteside zostanie z Portland Trail Blazers wytransferowany.

Jason Quick to dziennikarz związany z Blazers od przeszło 20 lat. W swoim tekście dla The Athletic wspomina on o szansach na transfer z udziałem Hassana Whiteside’a. Reporter przyznaje, że nie wierzy w scenariusz, w którym Neil Oshley – generalny manager Portland – dzwoni po klubach i pyta, co mają do zaoferowania za środkowego. Dodaje jednak, że Oshley z pewnością z chęcią wysłucha każdej oferty, a szanse na pozostanie Hassana w Oregonie ocenia na 50/50.

Trzeba przyznać, że szanse 50/50 to dosyć optymistyczny scenariusz w obecnej sytuacji. Whiteside gra na mocy schodzącego po sezonie kontraktu, co może być zachęcające dla wielu klubów, które zechciałyby zejść z salary cap w najbliższe lato. Problem polega jednak na tym, że schodząca umowa Whiteside’a opiewa na ponad 27 milionów dolarów i prawdę mówiąc niewiele jest zespołów, które nie dość, że mogłyby być pozyskaniem środkowego zainteresowane, to jeszcze miałyby co oddać. Jedną z niewielu możliwości jest wymiana z udziałem Kevina Love, która pozwoliłaby wejść Cavs w ostrzejszą przebudowę.

Hassan Whiteside został sprowadzony do Portland Trail Blazers w dużej mierze ze względu na poważną kontuzję, która miała wykluczyć Jusufa Nurkicia ze zdecydowanej większości bieżącego sezonu. W obliczu braku większej konkurencji na pozycji centra, Hassan poczyna sobie całkiem dobrze, grając średnio po 30 minut, notując w tym czasie 15,6 punktu, 14 zbiórek i 3 bloki na mecz.

źródło:YouTube/Bleacher Report