Atlanta Hawks zwalniają trenera Lloyda Pierce’a!

Atlanta Hawks zwalniają trenera Lloyda Pierce’a!

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem opublikowanym przez Atlantę Hawks za pośrednictwem mediów społecznościowych, Lloyd Pierce nie będzie dłużej trenerem klubu:

„Chcielibyśmy podziękować Lloydowi za jego pracę i oddanie nie tylko organizacji Hawks, ale całemu miastu Atlanta. On i jego żona, Melisa, to wspaniali ludzie, którzy wywarli dobry wpływ na nasze miasto. (…) Mamy wysokie oczekiwania względem naszej drużyny na boisku i wierzymy, że dzięki poczynieniu tej zmiany będziemy mogli liczyć na mocną drugą połowę sezonu.”

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, klub liczy na to, że pozycję tymczasowego głównego szkoleniowca obejmie dotychczasowy asystent Pierce’a, Nate McMillan. Ma on już doświadczenie w roli pierwszego trenera – prowadził w swojej karierze Seattle SuperSonics, Portland Trail Blazers i Indianę Pacers.

Atlanta Hawks z bilansem 14-20 zajmują obecnie 11. miejsce w konferencji wschodniej – nie dające nawet udziału w turnieju Play-In. To duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę jakich wzmocnień dokonał klub w offseason. Rotację wzmocnili tacy zawodnicy jak Bogdan Bogdanovic, Danilo Gallinari, Clint Capela, czy Rajon Rondo.

Lloyd Pierce prowadził Hawks od 2018 roku, kiedy to przejął schedę po Mike’u Budenholzerze. W ciągu tych nieco ponad dwóch sezonów wykręcił bilans 63-120.