All-Star Game wróci w marcu

All-Star Game wróci w marcu

7 marca to data, którą fani NBA powinni zakreślić w kalendarzu. Wszystko bowiem wskazuje na to, że właśnie tego dnia miejsce będzie miał tegoroczny Mecz Gwiazd.

NBA i związek zawodników już od jakiegoś czasu poważnie dyskutują nad organizacją All-Star Game w tym roku. Jak jednak informuje niezawodny Adrian Wojnarowski, obie strony są obecnie bardzo blisko porozumienia i tak naprawdę do dogrania zostały już tylko aspekty logistyczne.

Mecz miałby się odbyć 7 marca w Atlancie, (od 5 do 10 marca liga ma zaplanowaną przerwę w regular season) a poprzedzać miałby go najprawdopodobniej jedynie Skills Challenge. Obostrzenia miałyby być podobne jak przy normalnych meczach tego sezonu – czyli przylotu w wieczór poprzedzający i wylotu zaraz po meczu. Mimo to, jak podkreśla Wojnarowski idea rozgrywania Meczu Gwiazd w tym sezonie spotyka się ze sporym sceptycyzmem także ze strony samych zawodników, którzy uważają to za niepotrzebne ryzyko. Jednakże, liga jest przekonana, że większość największych gwiazd zdecyduje się przyjechać.

Początkowo liga odwołała tegoroczny ASG z uwagi na epidemię. W ostatnich dniach, mimo rosnącej liczby odwoływanych spotkań temat ten powrócił. Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. All-Star Game od lat jest w czołówce zainteresowania wśród fanów (razem z Finałami NBA i finałami konferencji). Adam Silver i jego doradcy liczą na to, że i w tym roku podniesie on oglądalność.

A Wy obejrzycie Mecz Gwiazd?

YT: NBA