Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz
Znów bez przebudowy w Chicago? Vucevic zostaje w Bulls, zarobi sporo

Znów bez przebudowy w Chicago? Vucevic zostaje w Bulls, zarobi sporo

Znów bez przebudowy w Chicago? Vucevic zostaje w Bulls, zarobi sporo
Photo by Andrew Lahodynskyj/Getty Images

Chicago Bulls wchodzący w przebudowę? Zanosiło się na to od dłuższego czasu, ale ostatecznie chyba się to nie stanie. Jak donosi bowiem Adrian Wojnarowski z ESPN, Bulls podpisali nowy kontrakt z Nikolą Vuceviciem. Zawodnik z Czarnogóry ma zarobić 60 milionów dolarów za kolejne 3 lata gry.

Nie jest to kontrakt gigantyczny, jednak jest spory. Na tyle duży, że mocno ogranicza dalsze poczynania na rynku. Bulls mają za sobą sezon zakończony na 9. miejscu konferencji wschodniej, co należy traktować jako rozczarowanie. Zwłaszcza, kiedy w składzie ma się Zacha LaVine’a i DeMara DeRozana, a więc dwóch graczy aspirujących do poziomu gwiazdy NBA (z kontraktami gwiazd NBA). Skoro nie ma już finansowej przestrzeni na wzmocnienia, przewidywano, że dojdzie do rozbiórki. Sugerowały to trwające od kilku dni doniesienia o tym, że Bulls sondują cenę za kontrakt Zacha LaVine’a.

Wygląda jednak na to, że wszystko zostanie na swoim miejscu. No chyba, że nowa umowa dla Vucevicia jest tylko po to, by móc użyć go w wymianie. To jednak mało prawdopodobne, by za taką umowę móc otrzymać w zamian wartościowe picki czy utalentowaną młodzież.

32-letni Nikola Vucevic ma za sobą sezon, w którym notował średnio 17,6 punktu, 11 zbiórek i 3,2 asysty na mecz. Dobre liczby, ale wynikające w dużej mierze z tego, że Vuc był właściwie jedynym centrem w rotacji trenera Donovana. Jego ograniczenia szybkościowe i defensywne dają się jednak we znaki.