Znamy finalistów nagród indywidualnych w NBA!

Znamy finalistów nagród indywidualnych w NBA!

NBA wreszcie ogłosiła finalistów poszczególnych nagród za sezon indywidualny. Obyło się bez większych niespodzianek.

Sezon regularny już dawno za nami, a wciąż nie znamy laureatów nagród indywidualnych. I choć jeszcze trochę na to poczekamy, to przynajmniej poznaliśmy finałowe trójki w każdej kategorii. Oto one.

Zacznijmy od najważniejszego, a więc MVP. Nie ma tutaj większych zaskoczeń, jako że finalistami zostali Giannis Antetokounmpo, James Harden i Paul George. Z całej trójki jedynie Giannis nie pojechał na wakacje i nic nie wskazuje na to, żeby miało to nastąpić przed czerwcem. Mimo wszystko ciężko oczekiwać, żeby MVP wygrał ktoś inny niż Greek Freak.

Źródło: Youtube.com/House of Highlights

W kategorii Debiutanta Roku, ostatni na placu boju zostali Luka Doncic, Trae Young i DeAndre Ayton. Podobnie jak wyżej, nie było lepszego debiutanta na przestrzeni całego sezonu od tej trójki i podobnie jak w poprzednim przypadku, raczej nic nie jest w stanie przeszkodzić Doncicowi w zwycięstwie.

Źródło: Youtube.com/GoldenHoops

Następną nagrodą jest Trener Roku. Tutaj finalistami są Mike Budenholzer, Mike Malone i Doc Rivers. Każdy z nich w pełni zasłużył na ten tytuł, a Bud i Rivers już nawet zdobyli raz to wyróżnienie. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie trener Bucks doda drugą statuetkę do gabloty.

Rezerwowy Roku to z kolei wyróżnienie zdominowane przez graczy Clippers. Rzadko zdarza się, aby w finałowej trójce dwóch zawodników pochodziło z tej samej drużyny. A tymczasem Lou Williams i Montrezl Harrell właśnie tego dokonali. Walczyć z nimi zamierza Domantas Sabonis z Indiany Pacers. Brakuje Wam kogoś? Tak jest Derrick Rose nie załapał się do finału te nagrody i jego piękna historia nie zostanie uhonorowana żadnym tytułem. W tym wypadku niemal pewne wydaje się trzecie zwycięstwo Lou Williamsa.

Źródło: Youtube.com/ClutchPoints

Obrońca Roku. W tej kategorii naszą finałową trójkę uformowali Giannis Antetokounmpo, Rudy Gobert i Paul George. Ciężko wskazać faworyta pomiędzy tymi zawodnikami, chociaż media skłaniają się najbardziej chyba ku francuskiemu centrowi z Utah. Co najciekawsze, w tym sezonie mamy aż dwóch graczy, którzy są w finale na MVP i DPOTY. Brawo Giannis i PG!

Źródło: Youtube.com/NBA Playmakers

I na koniec, kto zrobił największy postęp w tym sezonie? Tutaj walka będzie chyba najbardziej wyrównana. Pascal Siakam, D’Angelo Russell i De’Aron Fox to ostatecznie kandydaci i w tym przypadku nie da się jednoznacznie wskazać faworyta.

Gala przyznania nagród za sezon regularny odbędzie się 24 czerwca w Los Angeles.