Debiut Ziona już w czwartek!

Debiut Ziona już w czwartek!

Najbardziej wyczekiwany debiutant od czasu LeBrona Jamesa wreszcie będzie miał okazję pokazać, co naprawdę potrafi. Już w tym tygodniu do gry ma wrócić Zion Williamson.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

 

Długo musieliśmy czekać, lecz wszystko wskazuje na to, że już w tym tygodniu będziemy mogli cieszyć oczy grą pierwszego picku tegorocznego draftu. Zion Williamson ma bowiem zadebiutować w NBA w czwartkowym starciu przeciwko Utah Jazz:

Musimy mieć przy tym świadomość, że nawet jeśli Zion pojawi się na boisku przeciwko Utah, nie będzie to zbyt długi występ. Kilka dni temu trener Pels, Alvin Gentry zapowiedział jasno:

„Zion robi duże postępy i gra już 5 na 5. Niezależnie jednak od tego, kiedy oficjalnie zadebiutuje, jego minuty będą bardzo ograniczone.”

Tymczasem na rozgrzewkach nie ma już śladu po kontuzji kolana, z którą borykał się Williamson:

Źródło: Youtube.com/CliveNBAParody

W Nowym Orleanie wolą mimo wszystko dmuchać na zimne. W tym sezonie bardzo ciężko będzie Pelikanom wywalczyć awans do playoffs. Z bilansem 15-26 zajmują 14 miejsce w konferencji, chociaż od 8 dzieli ich stosunkowo niewiele, albowiem 3,5 meczu.

Pels jednak nigdzie się nie spieszy. Ten sezon ma być jedynie wprowadzeniem, zgraniem młodej i utalentowanej ekipy. Prawdziwa walka zacznie się dopiero od przyszłych rozgrywek i jeśli Zion choć w części spełni oczekiwania względem swojej osoby, playoffy w Luizjanie będą już znacznie bardziej realne.

Niestety dla Ziona, nie tylko playoffy go ominą. Na honory Debiutanta Roku też już raczej nie ma co liczyć. Przede wszystkim ze względu na zbyt małą liczbę występów, ale także dlatego, że Ja Morant wygląda po prostu kapitalnie. Dodatkowo świetna postawa rozgrywającego przekłada się na wyniki drużyny. Grizzlies, ku zaskoczeniu wielu fachowców są obecnie na 8 miejscu w konferencji zachodniej.

Jedno jest pewne – nawet sam Zion ma już serdecznie dość oczekiwania i oglądania spotkań z ławki rezerwowych:

Źródło: Streamable.com