Wyniki NBA: Knicks prowadzą 2-0 z Pacers… Ale mają 2 kolejne kontuzje

Czy kibice Knicks są pamiętliwi? Sami oceńcie. Na komentatorce Reggie Miller, legenda Indiany Pacers. Dwie dekady temu, po kilku seriach playoffowych, Reggie otrzymał przydomek „The Knick Killer”. Kibice Knicks o tym pamiętają:

„FUCK YOU REGGIE!”

Josh Hart upewnił się, że Reggie słyszał kibiców pomimo słuchawek na uszach:

„Nie wiem czy słyszałeś, ale oni chyba mówią 'je*ać cię'”

IND [6] – NYK [2] – 121:130 (0-2)

Mecze NBA możesz oglądać za darmo w SUPERBET! Nie musisz wpłacać środków, spełniać warunków – wystarczy założenie konta

KOD PROMOCYJNY
ZKRAINYNBA
oglądaj

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

New York Knicks wygrali drugi mecz serii z Indiana Pacers i był to drugi mecz, który nie był łatwą przeprawą. Trener Thibodeau robi wszystko, żeby nie sięgać zbyt głęboko na ławkę rezerwowych – nawet pomimo kontuzji kilku ważnych zawodników. Do gry wszedł Alec Burks, nad którym zastanawialiśmy się wczoraj w komentarzach. Rozegrał całe 44 sekundy.

Starterzy znów grali więc długo… Choć nie wszyscy, ale o tym zaraz. Josh Hart na przykład zagrał pełne 48 minut: Nawet na sekundę nie zszedł na ławkę. Jak wyliczył Justin Russo, Hart rozegrał 195 minut i 29 sekund z ostatnich 197 minut gry Knicks. To jest 99,2%. Nieźle.

Hart zagrał oczywiście udane 48 minut: Zdobył 19 punktów, 15 zbiórek i 7 asyst. Musiał jednak grać, bo nie mogli inni. Na przykład OG Anunonby, który po niespełna 28 minutach grania doznał urazu uda i musiał opuścić boisko. Duża strata – przez ten krótki w sumie czas zdobył aż 28 punktów, to był jego najlepszy od dawna występ:

Nie wiemy jeszcze na ile poważny jest uraz uda Anunoby’ego i czy opuści jakieś nadchodzące mecze – będziemy trzymać rękę na pulsie. Tak, jak w przypadku Jalena Brunsona, który… Tu serce kibiców Knicks drżało cały mecz: Już od pierwszej kwarty grał na ewidentnie bolącej kostce:

Coś jest na rzeczy, bo nawet hardkorowy trener Thibodeau dał mu pograć tylko 32 minuty. W porównaniu z granymi przez niego ostatnio regularnie ponad 40 minutowymi występami to dosyć skromnie. Aż 20 minut musiał grać z ławki Miles McBride i nie były to dobre minuty…

Ale nowojorscy Knicks przetrwali i to. Indiana była bardzo skuteczna, jak zwykle bardzo szybka i dziś dostała w końcu dobry występ od Tyrese Haliburtona (34 punkty, 6 zbiórek, 9 asyst). To, co New York Knicks robili jednak dobrze – oprócz tego, że też byli skuteczni rzutowo (46% za trzy!), to dominowali pod koszem. Uzbierali łącznie o 10 zbiórek więcej na przestrzeni całego starcia, a Isaiah Hartenstein zjadł Mylesa Turnea. Center Pacers – jak pokazują te Playoffy kluczowy dla ich filozofii gry – dziś tylko 3/11 z gry i 6 punktów.

Trener Rick Carlisle musi zastanowić się nad rotacją rezerwowych, bo robią oni robotę. Obi Toppin dziś 20 punktów z ławki i w smallballu był lepszym rozwiązaniem niż Turner – jest jeszcze szybszy i pewniejszy rzutowo. No i TJ McConnell, który dał rewelacyjne 20 minut: zdobył 10 punktów (5/9 z gry) i 12 asyst i po cichu Pacers byli z nim na kierownicy lepsi niż z Haliburtonem:

Knicks dostają kłody pod nogi co mecz. Kontuzje, kontuzje, kontuzje. To, że ograli Pacers dziś, bez Randle’a, Bogdanovicia, Robinsona, z połową meczu Anunoby’ego, z Brunsonem na jednej nodze i bez ławki rezerowowych… Szacunek, duży szacunek.

Sprawia to jednak, że choć prowadzą 2-0 po dwóch meczach domowych, Knicks nie mogą traktować tego jako uspokajającej zaliczki. Wydaje się, że ten klejony plastrami i opatrunkami skład musi się rozlecieć. Grają kapitalnie, ale na naszych oczach się rozpadają.

Jalen Brunson w ograniczonym czasie gry na jednej nodze trafił dziś 11/18 z gry na 29 punktów, 5 asyst i najlepszy w drużynie plus/minus na poziomie +26 i brakuje powoli słów na jego liderowanie. Dziś jednak nie wygrałby tego meczu bez pomocy. Wspomniani Hart i Hartenstein – świetne występy. 28 punktów Anunoby’ego i znów świetny strzelecko Donte DiVincenzo z 6/12 za trzy i również 28 punktami.