Wielka wymiana! Clinta Capela w Hawks, Robert Covington w Houston

Wielka wymiana! Clinta Capela w Hawks, Robert Covington w Houston

Tym razem nie musieliśmy czekać do ostatnich godzin okienka transferowego na większą wymianę. Dzisiejszej nocy bowiem w sprawie transferu dogadały się aż 4 zespoły!

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego, Houston Rockets, Atlanta Hawks, Minnesota Timberwolves i Denver Nuggets dogadały się w sprawie wielkiej wymiany, w której udział wzięło aż 12 graczy i co najmniej trzy picki w drafcie. To największy transfer w NBA od roku 2000 i przenosin Patricka Ewinga do Seattle.

Na jej mocy Houston Rockets otrzymują Roberta Covingtona, Jordana Bella i pick drugiej rundy z Minnesoty. Atlanta Hawks dostają Clinta Capelę i Nene. Do Minnesoty przeprowadzi się Malik Beasley, Juan Hernangomez, Evan Turner, Jarred Vanderbilt i pick pierwszej rundy draftu 2020 od Atlanty (oryginalnie należący do Brooklyn Nets). Nuggets zasilą natomiast Gerald Green, Noah Vonleh, Shabazz Napier, Keita Bates-Diop i pick pierwszej rundy od Houston.

Tym samym Daryl Morey dopiął swego. Schodząc z kontraktu Clinta Capeli pozyskał jednocześnie uniwersalnego skrzydłowego z dobrym rzutem i przede wszystkim obroną. Jednocześnie załatał choć minimalnie ogromną dziurę pod koszem po odejściu Capeli osobą Jordana Bella. Jednakże według pierwszych raportów, planem Houston jest gra na stałe P.J. Tuckerem na pozycji numer 5. Good luck.

Czy był to przemyślany transfer? Czas pokaże, lecz na ten moment pozbycie się Clinta nie wygląda najlepiej.

Źródło: Youtube.com/Minnesota Timberwolves

Największymi wygranymi tej wymiany są bez wątpienia Atlanta Hawks, którzy za śmiesznie niską cenę zyskali bardzo dobrego podkoszowego obrońcę, który powinien być bardzo pomocny dla duetu Young/Collins.

https://www.youtube.com/watch?v=nfAsP49CXsE

Źródło: Youtube.com/The Crossover NBA

Najgorzej wyszła na tym Minnesota, która miała rzekomo wykorzystać wymianę Covingtona (za którego chciała początkowo co najmniej 2 picki) w celu pozyskania picków w drafcie do handlowania z Warriors. Tymczasem według wstępnych informacji, Leśne Wilki dostały zaledwie jeden wybór. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Wolves wycofali się ze starań o D’Lo z powodu zbyt wysokiej ceny. Nie można jednak wykluczyć, że w ciągu najbliższych godzin jednak wrócą do rozmów.

A Waszym zdaniem, kto wygrał najwięcej w tej wymianie?