USA ledwo wygrywa z Niemcami, LeBron znów ratuje im skórę!

(Photo by Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

Za kadrą Stanów Zjednoczonych już ostatni, piąty sparing przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Udało im się pokonać obecnych Mistrzów Świata, Niemców – nie bez problemów.

Stawiając 20 PLN na złoty medal dla Niemiec, możesz wygrać 404 PLN!
kurs z dnia: 23.07.2024
Kurs: 23.00
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Po zwycięstwach nad Kanadą, Australią, Serbią i Południowym Sudanem, Team USA zmierzył się z kadrą Niemiec, zamykając okres przygotowawczy przed Igrzyskami kompletem zwycięstw. Ostateczny wynik 92:88 wskazuje jednak na to, że Niemcy postawili faworytom do olimpijskiego złota twarde warunki. Tak w istocie było.

Do czwartej kwarty nie udało się odjechać z wynikiem. Niemcy wciąż deptali Amerykanom po piętach, momentami wychodząc na prowadzenie. Na ratunek przyszedł jednak LeBron James – zawodnik, który wyznaczony został do roli chorążego kadry USA na Igrzyska. Zobaczymy go więc na ceremonii otwarcia z flagą swojego kraju (26 lipca o godzinie 19:30).

LeBron James wziął na siebie grę Team USA w czwartej kwarcie, zdobywając w ostatniej odsłonie 11 punktów, a w całym meczu 20 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty przez 18 minut gry:

James okazał się najlepszym strzelcem USA – za nim znalazł się Joel Embiid z dorobkiem 15 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Po stronie Niemiec najlepszy okazał się Franz Wagner – autor 18 punktów, 7 zbiórek, 4 asyst i 3 przechwytów.

To już kolejna bardzo nieznaczna wygrana Team USA w sparingu – wcześniej po nerwowej końcówce udało im się odprawić z wynikiem 101:100 Południowy Sudan.

„To był dla nas dobry test i cieszę się, że znów byliśmy w stanie utrzymać dyspozycję do końca, jak wcześniej z Południowym Sudanem. To była wartościowa wygrana.”

– LeBron James

Amerykanie zagrają w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich z Serbią, Sudanem Południowym i Portoryko. Przeciwko tym rywalom zagrają kolejno 28 lipca o 17:15, 31 lipca o 21:00 oraz 3 sierpnia o 17:15. Pozostałe drużynie mierzące się w turnieju to Australia, Grecja, Kanada i Hiszpania z grupy A, oraz Francja, Niemcy, Japonia i Brazylia z grupy B.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️