Raptors mają 1% na wylosowanie 1. picku w drafcie 2023
Z Freebetem 40 zł od TOTALbet nie ryzykujesz!

80.00
Sprawdź
Toronto Raptors zwalniają trenera Nicka Nurse’a

Toronto Raptors zwalniają trenera Nicka Nurse’a

Toronto Raptors zwalniają trenera Nicka Nurse’a
Photo by Jacob Kupferman/Getty Images

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Toronto Raptors zwalniają swojego dotychczasowego trenera, Nicka Nurse’a. Głosy o tym, że Raptors mogą rozstać się z trenerem Nursem słyszeliśmy już w środku sezonu regularnego, kiedy to wyniki zespołu były nieco rozczarowujące. Nurse – według źródeł ESPN – z miejsca staje się jednym z głównych kandydatów do objęcia posady trenera w Houston Rockets, gdzie jest obecnie wolny wakat. Pierwszym wymienianym publicznie kandydatem do zastąpienia Nurse’a w Raptors jest z kolei Ime Udoka, były trener Celtics.

Tegoroczny sezon Raptors okazał się dużym rozczarowaniem. Po sezonie 2021/22, w którym udało się zając aż 5. miejsce na wschodzie i odpaść z Playoffów po 6 meczach z mocnymi Sixers, przyszedł rok z bilansem na 50% zwycięstw, zakończony na 10. miejscu i porażce w turnieju Play-In. Nie tylko nie odnotowano postępu (którego oczekuje się, kiedy w składzie są gracze młodzi, jak Barnes, czy Trent Jr.), ale nastąpił wręcz regres. To moment, w którym zarząd mówi 'stop’ i szuka nowego trenera, który przywróci zespół na właściwe tory.

Trener to jeden element powrotu na właściwe tory. Drugim są ruchy, jakich dokona zarząd w wakacje. Wolnym agentem będzie Fred VanVleet, który odrzucił propozycje przedłużenia od Raptors, wolnym agentem będzie pozyskany ze Spurs Jakob Poeltl, a z opcji gracza zrezygnować może też Gary Trent Jr. – przed nami z kolei ostatni rok kontraktu Pascala Siakama, co może czynić z niego obiecujący element transferowy. Jest więc sporo okazji do tego, by doszło w składzie do zmian.