Tom Thibodeau zwolniony z Wolves!

Ależ bomba pojawiła się dzisiejszego ranka. Tom Thibodeau został nagle zwolniony z funkcji trenera i prezydenta Minnesoty Timberwolves.

Co najlepsze, sam Thibodeau nie miał zielonego pojęcia i nie podejrzewał, żeby jego praca była zagrożona. Po okazałym zwycięstwie nad Lakers, do biura Thibsa wparował CEO Minny, Ethan Casson wraz z generalnym menadżerem, Scottem Laydenem i podziękowali Tomowi za współpracę.

„Chcielibyśmy podziękować Tomowi za jego starania i życzyć mu wszystkiego dobrego. Takie decyzje nigdy nie są łatwe, ale czujemy, że były niezbędne, aby nasza organizacja poszła do przodu.”

Tak Glen Taylor, właściciel Wolves powiedział w oficjalnym oświadczeniu klubu. W mniej oficjalnych wypowiedziach mówił tak:

„Powiedziałem: 'Zróbmy tak i zobaczymy gdzie nas to zaprowadzi’. Jesteśmy już w połowie sezonu i nie znajdujemy się tam, gdzie planowaliśmy. Po prostu patrzę na wyniki i widzę, ze przegrywaliśmy tam gdzie nie powinniśmy. Ponosiliśmy porażki w Phoenix, Detroit, Nowym Orleanie, czy Atlancie. Może jedno spotkanie mogliśmy przegrać, ale nie wszystkie.”

Jedną z ważniejszych kwestii była także chęć oddzielenia funkcji trenera i prezydenta, a jak wiadomo, Thibodeau nie zamierzał rezygnować z żadnej z nich.

Wydarzyło się to wszystko w zaskakującym momencie. Po transferze Butlera bowiem, Wolves naprawdę poprawili swoją grę i wydawać się mogło, że przynajmniej do końca sezonu Thibs zostanie na stanowisku. Trenerem Leśnych Wilków w najbliższym czasie będzie Ryan Saunders, syn Flipa Saundersa. Kto natomiast znajduje się na celowniku Minnesoty w przyszłości?

Jako, że przydomek TimberBulls nie wziął się znikąd, to jednym z głównych kandydatów ma być Fred Hoiberg, niedawno zwolniony z Chicago.

Na całe szczęście dla fanów Minny, Jon Krawczynski z The Atlethic potwierdza zainteresowanie, lecz zaznacza, że to nic postanowionego:

Obok Freda pojawiło się również nazwisko Chauncey Billupsa i to już brzmi interesująco, niezależnie czy w roli trenera, czy GM-a.

Zwolnienie Toma jest o tyle zaskakujące, że wydarzyło się to dosłownie chwilę po zwycięstwie odniesionym w pięknym stylu nad Los Angeles Lakers:

https://www.youtube.com/watch?v=dgSewAPsskc

Źródło: Youtube.com/Ximo Pierto