Stephen Curry wróci do gry w marcu

Stephen Curry wróci do gry w marcu

Czyżby tankowanie w San Francisco już wkrótce dobiegło końca? Coraz bliżej powrotu na parkiety NBA jest bowiem lider Warriors, Stephen Curry.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Według najnowszych informacji do jakich dotarł Marcus Thompson z portalu The Atlethic, Stephen Curry planuje wrócić do gry dokładnie 1 marca w meczu przeciwko Washington Wizards.

Pamiętajmy jednak, iż na ten moment jest to tylko spekulacja dziennikarska. Co prawda Thompson zazwyczaj jest bardzo dobrze poinformowany w tematach dotyczących Warriors, lecz klub oficjalnie nie podał żadnej konkretnej daty powrotu swojej gwiazdy.

Marzec mimo wszystko wydaje się bardzo prawdopodobny. Już na początku grudnia pojawiły się informacje, że najwcześniej w lutym Steph dostanie zgodę na grę. Steve Kerr przy różnych okazjach także powtarzał, że o ile powrót Klaya Thompsona jest wątpliwy, o tyle gra Curry’ego jeszcze w tym sezonie jest raczej kwestią czasu. Tym bardziej, że sam zawodnik zapewniał, iż rehabilitacja przebiega pomyślnie:

„Kiedy jesteś kontuzjowany, każdy dzień to żmudna i powolna praca. Trzeba wykazać się ogromną cierpliwością, żeby wrócić do 100% swoich możliwości. To trudny proces, ale na szczęście jak dotąd wszystko idzie bardzo dobrze.”

Co zresztą widać także na treningach:

Źródło: Streamable.com

Z jednej strony to oczywiście znakomite wieści dla fanów Dubs. Z drugiej jednak obecność Stepha w ostatnich 22 spotkaniach sezonu regularnego, może mocno zakłócić tak dobrze funkcjonujący proces tankowania po jak najwyższy pick. Chociaż patrząc na to, jak potoczyła się ostatnia loteria draftu, to kilka zwycięstw więcej paradoksalnie może wyjść Warriors na dobre w tym wyścigu.

Źródło: Youtube.com/HoopJab