Spencer Dinwiddie opuści Washington Wizards?

Spencer Dinwiddie opuści Washington Wizards?

Kiedy latem przychodził do Waszyngtonu miał być jednym z fundamentów nowej drużyny Wizards i kluczowym elementem procesu zatrzymania Bradleya Beala w stolicy. Tymczasem minęło nieco ponad pół sezonu, a Spencer Dinwiddie jedną nogą jest już podobno poza klubem. Takie informacje przedstawił Kevin O’Connor z portalu The Ringer.

Według O’Connora, Wizards są zainteresowani oddaniem Dinwiddiego do innego klubu w trakcie trade deadline, z dwóch powodów. Przede wszystkim problemem ma być relacja Spencera z resztą drużyny, a właściwie jej brak. Podobno szatnia nie przepada za Dinwiddiem i zawodnicy bardzo chętnie pozbyliby się kolegi z drużyny. Nienajlepszą sytuację potwierdził niejako sam zainteresowany po niedawnej porażce z Memphis. Pytany o rolę lidera w zespole odparł:

„To bardzo ciekawa sytuacja. Na początku sezonu zabrałem kilka razy głos, ale nie spotkało się to z aprobatą. Każdy ma swoją rolę do odegrania i ja zamierzam zrobić to, czego będą ode mnie chcieli.”

Spencer Dinwiddie

Zapytany dalej o to, czego Wizards najbardziej potrzebują, aby odmienić ten sezon, stwierdził wprost, iż brania większej odpowiedzialności za swoje działania.

Ponadto zdaniem zarządu Czarodziejów, Spencer wygląda w tym roku jak cień samego siebie, co jednak nie do końca jest prawdą. Owszem nie gra tak dobrze, jak w sezonie 2019/20, lecz należy pamiętać, iż wrócił on do gry po kontuzji kolana, która kosztowała go niemal cały sezon. Rozgrywający notuje średnio 13 pkt, 4,5 zb i 5,7 ast przy skuteczności 39% z gry i 31,5% zza łuku. Nie są to imponujące cyferki, lecz są niemal identyczne jak średnie z kariery Dinwiddiego.

Nie wiadomo na ten moment, kto byłby zainteresowany przejęciem kontraktu jedynki Czarodziejów. O’Connor wspomniał o pewnym zainteresowaniu ze strony Clippers. W plotkach na pewno pojawiać się będą także LA Lakers. Czy Tommy’emu Shepherdowi uda znaleźć się chętnych na usługi Dinwiddiego? Może być z tym problem biorąc pod uwagę jak silnie obsadzona jest w lidze pozycja rozgrywającego i fakt, iż Spencer zarabia ponad 18 milionów rocznie.