Spencer Dinwiddie nowym rozgrywającym Nigerii

Spencer Dinwiddie nowym rozgrywającym Nigerii

Koszykarska reprezentacja Nigerii już wkrótce otrzyma wielkie, choć absolutnie niespodziewane wzmocnienie. Nowym rozgrywającym afrykańskiego zespołu zostanie bowiem Spencer Dinwiddie.

Jak poinformował Shams Charania, Dinwiddie rozpoczął proces ubiegania się o nigeryjski paszport. Celem rozgrywającego ma być udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które zostały przełożone na lato 2021 roku.

Dinwiddie rozgrywał fantastyczny sezon do momentu jego zawieszenia. Pod nieobecność Kevina Duranta i częste przerwy Kyriego Irvinga przejął obowiązki lidera drużyny notując średnio 20 pkt i 7 ast. Niestety, okazało się to niewystarczające do powołania nawet do szerokiej, 44-osobowej kadry USA, ogłoszonej w lutym tego roku. Spencer jednak nie zamierza rezygnować z marzeń o grze na Igrzyskach – zrobi to, choć pod inną flagą.

W Nigerii z miejsca Dinwiddie powinien stać się najlepszym zawodnikiem. Nie będą to jednak chłopcy do bicia, którzy w 2012 roku zanotowali rekordową porażkę z Team USA:

Źródło: Youtube.com/PoloProductions

Obecnie trenerem afrykańskiego zespołu jest bowiem Mike Brown, niegdyś Trener Roku w NBA, a obecnie asystent w Golden State Warriors. Ponadto w składzie Nigeryjczyków oprócz Dinwiddiego zagrają także Josh Okogie z Minnesoty Timberwolves, Al-Farouq Aminu z Orlando Magic, czy były środkowy m.in. Utah Jazz, Ekpe Udoh. Rewelacje Charanii potwierdził de facto sam zawodnik na swoim Twitterze:

Czy Nigeria ma szansę zostać czarnym koniem najbliższych Igrzysk?

Źródło: Youtube.com/MaxaMillion711