Russell Westbrook wraca do zdrowia, wrócił do treningów

Russell Westbrook wraca do zdrowia, wrócił do treningów

Zgodnie z doniesieniami Royce’a Younga z ESPN, Russell Westbrook wraca powoli do zdrowia i jest coraz bliżej powrotu do gry.

Rekonwalescencja Russella Westbrooka po zabiegu artroskopii dobiega powoli końca. Już wczoraj rozgrywający Oklahomy City Thunder został dopuszczony do uczestniczenia w treningach na pełnym kontakcie. Może to oznaczać tylko tyle, że powrót do gry zbliża się wielkimi krokami.

Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu Westbrook zmuszony był poddać się zabiegowi artroskopii kolana, przez co opuścił całe preseason, oraz – jak do tej pory – dwa mecze sezonu regularnego. Niestety, nie ma informacji na temat tego, czy zagra w najbliższym, niedzielnym meczu przeciwko Kings.

29-letni rozgrywający Thunder nie pierwszy raz ma już problemy ze swoim kolanem. Ten sam staw kolanowy w sezonie 2013/14 zmusił go do opuszczenia połowy sezonu. Tym razem wydaje się na szczęście, że skończy się na kilku spotkaniach na starcie rozgrywek – nie mniej jednak, wielokrotne problemy z tym samym stawem mogą się odbić na przyszłym stanie zdrowia gracza. Russell Westbrook, tak bardzo opierający swoją grę na atletyzmie powinien o tym pamiętać.

źródło:YouTube/Sky Designs NBA