Rozier: Celtics są zbyt utalentowani

Boston Celtics mają wiele problemów w tym sezonie, zarówno tych na boisku jak i poza nim. Terry Rozier uważa, że problemem jest nadmiar talentu.

Celtics przystępowali do tego sezonu jako jeden z największych faworytów i praktycznie pewniak do zwycięstwa konferencji wschodniej. Mieli nawet rzucić poważne wyzwanie Golden State Warriors w czerwcu. Wciąż oczywiście mają na to szanse, jednak na ten moment Celtowie nie przekonują.

Chociaż nie przekonują to chyba mało powiedziane. Kiedy wydawało się, że odnaleźli już receptę na zwycięstwa w tym sezonie, Boston zaliczył serię trzech porażek i znajduje się na piątym miejscu w tabeli Wschodu. Ponadto, w szatni także nie dzieje się najlepiej. Kyrie Irving narzekał ostatnio na swoich młodych kolegów i choć już przeprosił i obiecał, że to się nie powtórzy, daje to obraz frustracji i wewnętrznych napięć w zespole.

Bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę Terry Rozier:

„Kyrie powiedział ostatnio dużo rzeczy i ludzie niekoniecznie chcieli coś takiego usłyszeć. Ale to otwiera oczy. Nie sądzę, żeby większość z nas była kiedyś w takim zespole. Młodzi goście, którzy wiele potrafią, weterani, którzy już dokonali czegoś w swojej karierze. Do grupy, którą mieliśmy w zeszłym sezonie dorzuciliśmy teraz Kyriego i Gordona, to dużo do ogarnięcia.”

Zapytany zatem, czy problem Celtics leży w nadmiarze ich talentu, rozgrywający odparł:

„Zbyt utalentowani, zdecydowanie. Za dużo talentu.”

Co w takim razie mają powiedzieć Warriors? Oni pokazali, że każdą, nawet nadmierną ilość talentu da się przekuć w sukcesy, zatem i dla Bostonu jest w tej kwestii nadzieja. Panowie muszą tylko schować swoje ego do kieszeni i faktycznie skupić się na wynikach drużyny, bo ostatnio więcej o tym mówią, niż to realizują:

https://www.youtube.com/watch?v=LPk2Cg0TazY

Źródło: youtube.com/Ximo Pierto