Poznaliśmy szeroką kadrę USA na Igrzyska Olimpijskie

Poznaliśmy szeroką kadrę USA na Igrzyska Olimpijskie

Wczorajszego wieczoru podana została szeroka lista zawodników powołanych do kadry USA w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

44 graczy NBA zostało powołanych do szerokiej kadry Stanów Zjednoczonych na letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio latem tego roku.

W składzie są największe gwiazdy ligi, na których koncie łącznie znajduje się aż 31 złotych medali na różnych międzynarodowych imprezach. Co ciekawe na liście znajdują się także kontuzjowani gracze, którzy niemal na pewno nie pojadą w sierpniu do Japonii, jak Kevin Durant, czy Klay Thompson.

Niepewny jest także udział LeBrona Jamesa, który zrezygnował już z ostatnich IO w Rio de Janeiro. Ostatnimi czasy jednak LBJ kilkukrotnie sugerował swój powrót do kadry głównie z powodu obecnego szkoleniowca Team USA, Gregga Popovicha.

A o

Jak zawsze znaleźli się tacy, którzy powołania nie otrzymali. Najgłośniejszymi nazwiskami, które nie załapały się do kadry są Zion Williamson, Ja Morant i przede wszystkim Trae Young. Taka decyzja szczególnie mocno dotknęła lidera Atlanty:

„Kłamałbym mówiąc, że nie boli mnie brak powołania. Oczywiście, że chciałbym zagrać na Igrzyskach.”

Nietrudno zrozumieć Younga. Podczas swojego zaledwie drugiego sezonu w lidze jest czwartym strzelcem NBA, vice liderem klasyfikacji asyst i starterem Meczu Gwiazd. O ile lepiej musiałby grać, żeby załapać się do 44-osobowej kadry? Tym bardziej, że znalazło się miejsce właśnie dla np. Duranta. Young mimo oczywistego i uzasadnionego w pełni niezadowolenia, zachował klasę gratulując swoim kolegom na Twitterze:

Ostateczny skład złożony z 12 zawodników poznamy na początku czerwca. Czy tym razem ktoś zagrozi Team USA? Ostatni międzynarodowy turniej w wykonaniu Amerykanów, lekko mówiąc, nie należał do najlepszych:

Źródło: Youtube.com/BBALLBREAKDOWN