Portland Trail Blazers chcą pozyskać Jeremy’ego Lina

Atlanta Hawks podobno podpisali Lina głównie po to, żeby wymienić go za coś wartościowego w trade deadline – plan ma spore szanse powodzenia.

Jak donosi Sean Deveney ze Sporting News, Portland Trail Blazers zamierzają aktywnie spędzić okres trade deadline, usiłując wzmocnić rotację. Rzekomo wyrazili oni chęć pozbycia się swojego pierwszorundowego picku, by pozyskać wzmocnienie na obwodzie bądź skrzydle. Według Deveney’a najpoważniejszym celem transferowym Blazers jest Jremy Lin, obecnie rezerwowy rozgrywający Atlanty Hawks. Wcześniej pojawiły się doniesienia, że Lin będzie także celem Sixers, ale plotki te zostały szybko zdementowane.

Kto jak kto, ale akurat Atlanta Hawks mogą się ucieszyć z picku w drafcie. Z drugiej strony Blazers mogą mieć z Jeremy’ego Lina sporo pociechy – w tym sezonie notuje on 10,8 punktu, 2,4 zbiórki i 3,6 asysty, pomimo spędzania na parkiecie średnio mniej niż 20 minut na mecz. Oddanie Lina oznaczałoby dla Hawks wrzucenie Trae Younga na głęboką wodę – Poza Linem jedynym zmiennikiem dla Younga jest grający na two-way kontrakcie Jaylen Adams, który w barwach Hawks wyszedł na parkiet osiem razy, grając średnio po 3 minuty.

Jeremy Lin to najpoważniejszy cel transferowy Blazers, ale nie jedyny. Według Deveney’a Portland mogą też spróbować pozyskać z Orlando Magic Terrence’a Rossa lub Jonathona Simmonsa. Będących obecnie na 9. miejscu w konferencji – tuż za strefą playoffową – Magic ciężko będzie jednak przekonać pickiem draftu do oddania któregoś z graczy.

https://www.youtube.com/watch?v=gCtOgf0brFY

źródło:YouTube/FreeDawkins