Popovich: Nikt nie miał pojęcia, jak dobry będzie Kawhi

Popovich: Nikt nie miał pojęcia, jak dobry będzie Kawhi

San Antonio Spurs od lat słyną ze znakomitego skautingu i świetnego oka do młodych zawodników. Jednakże rozwój Kawhi Leonarda zaskoczył nawet starych wyjadaczy z Teksasu.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Doświadczenie i talenty skautów Spurs są znane w ligowym środowisku od dawna i regularnie dostajemy nowe przykłady potwierdzające ich status. Dlatego też z perspektywy czasu za naturalne przyjęliśmy, że skoro Ostrogi poświęciły naprawdę sporo, żeby go pozyskać, to znaczy, że poznali się na talencie Leonarda wcześniej niż cała reszta świata. Gregg Popovich tymczasem chciałby raz na zawsze wyjaśnić ten mit. W San Antonio byli równie zaskoczeni tym, w jakiego zawodnika się przeobraził, co my wszyscy:

„Kiedy dokonaliśmy wymiany w dniu draftu nie mieliśmy zielonego pojęcia, że będzie tak dobry. Podobnie jak nie wiedzieliśmy, jak wiele potrafił Manu. Każdy, kto twierdzi inaczej, gada bzdury. Nigdy nie wiesz, jak dany zawodnik się rozwinie, nieważne czy to 4 czy 19 pick draftu.”

Spurs z pewnością mieli pewne nadzieje i spodziewali się, że Leonard może wyrosnąć na dobrego zawodnika. W końcu oddali za niego czołowego zmiennika w tamtym czasie, młodego i dobrze zapowiadającego się George’a Hilla. Nadzieje to jedno, a rzeczywistość to coś całkiem innego. Na całe szczęście, wszelkie wątpliwości co do słuszności swojego wyboru bardzo szybko zostały rozwiane. Leonard od pierwszego dnia przygotowań pokazywał, że ma zadatki na kogoś wyjątkowego:

„Od pierwszego dnia, Kawhi miał absolutnie wyjątkową etykę pracy. Drugą rzeczą, która go wyróżniała, było to, jak szybko uczył się dosłownie wszystkiego nad czym pracowali z nim nasi ludzie. Chłonął jak gąbka każdy aspekt – naukę rzutu, pick&rolli, trójek. To było niesamowite.”

Wszystkie te rzeczy, których nauczył się Leonard u Popovicha, wykorzystał w halloween’owym spotkaniu ze swoim starym mistrzem. Pop nie miał odpowiedzi na taki występ i musiał zapisać pierwszą w tym sezonie porażkę na swoje konto:

https://www.youtube.com/watch?v=TPbu4LBfX7s

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Dla porównania jak wielki postęp zrobił Leonard (szczególnie w technice rzutu), można rzucić okiem na jego highlighty z czasów studenckich:

Źródło: Youtube.com/2K Kenny Highlights