P.J. Tucker oczekuje przedłużenia kontraktu z Rockets

P.J. Tucker oczekuje przedłużenia kontraktu z Rockets

Pomimo, że P.J. Tucker ma przed sobą jeszcze dwa lata kontraktu z Houston Rockets to już teraz zawczasu myśli o przedłużeniu swojej umowy. Jego ostatni rok u Rakiet nie jest w pełni gwarantowany. W 2021 roku może stać się wolnym agentem.

Najnowsze wieści głoszą, że 34-letni zawodnik ekipy z Teksasu myśli nad możliwością przedłużenia umowy ze swoją aktualną drużyną.

„Teraz nadszedł czas na przedłużenie, więc zobaczymy” – miał powiedzieć P.J. dla The Athletic.

„Zobaczymy co się wydarzy, jestem w tej sprawie optymistycznie nastawiony.”

Tucker podpisał latem 2017 roku 4-letnią umowę na blisko 32 mln $. Najbliższy sezon będzie jego ostatnim w pełni gwarantowanym. Nie dziwi więc fakt, że zawodnik już wcześniej chce mieć uporządkowaną przyszłość na parkietach NBA.

Przypomnijmy, że P.J. został wybrany w drugiej rundzie draftu 2006, ale na parkietach NBA rozegrał zaledwie 8 sezonów. Już po pierwszym sezonie w Toronto Raptors, gdzie nie dostawał zbyt wielu minut, postanowił spróbować swojego szczęścia, grając w Europie. Skrzydłowy grał w Izraelu, na Ukrainie, w Grecji, we Włoszech i Niemczech, by powrócić do USA na sezon 2012-13 do ekipy Phoenix Suns.

Tucker zdążył już udowodnić swoją wartość na parkietach, energiczny w obronie i zagrażający trójkami z rogu (109 takich trafień w ostatnim sezonie). Gdy Rockets grali small-ballem potrafili go ustawić nawet pod koszem  na pozycji nr 5. Niewykluczone, że przy nowej umowie będzie chciał zarabiać nieco większe pieniądze. Najbliższy sezon pokaże dla zarządu, czy warto zainwestować w kolejną umowę dla swojego skrzydłowego. W ostatnich dwóch sezonach spędzonych w barwach Rakiet rozegrał łącznie 192 mecze (sezon zasadniczy i Playoffs).

Nigdy nie zdarzało mu się zagrać jeszcze dwóch pełnych sezonów regularnych pod rząd, a w ostatnich dwóch latach nie opuścił żadnego meczu. Ostatnie rozgrywki to 82 spotkania – wszystkie w wyjściowej piątce. W minionym sezonie zasadniczym notował średnio 7,3 punktu, 5,8 zbiórki i 1,6 przechwytu trafiając 37,7% za trzy. Mimo nie bijących na głowę statystyk jest ważnym członkiem drużyny z Teksasu.

https://www.youtube.com/watch?v=lSJSW_qIipM

źródło: Youtube/FreeDawkins