Pippen: Zdrowi Wizards rządziliby Wschodem

Washington Wizards nie mają w tym sezonie szczęścia do kontuzji. Scottie Pippen uważa, że to właśnie brak zdrowia powstrzymuje ten zespół od przewodzenia całej konferencji.

Wizards z całą pewnością należą do drużyn, które nie zrealizowały swojego potencjału i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to wkrótce zmienić. Po znakomitych playoffach w 2017 roku, Czarodzieje mieli swoją Wielką Trójkę w osobach Walla, Beala i Portera. Wszyscy w Waszyngtonie z nadzieją patrzyli w przyszłość, która dzięki trójce młodych liderów miała być iście świetlana.

Niestety, kolejne kontuzje i wewnętrzne konflikty doprowadziły nas ostatecznie do obecnej sytuacji – Wizards z trudnościami walczą o playoffs, ich lider na kosmicznym kontrakcie zerwał Achillesa siedząc w domu, a Otto Porter został bez pardonu wymieniony do Bulls. Tyle z planu podboju NBA, okienko się zamknęło. O tym właśnie rozmawiali ostatnio na łamach ESPN, Scottie Pippen i Brian Windhorst. Legenda Bulls pokusiła się tam o całkiem ciekawą analizę:

„Myślę, że zdali sobie sprawę, że przegapili swoją szansę. LeBron James opuścił Wschód, a wiemy, że Wizards zawsze byli dla niego wyzwaniem w kwestii gry w Finałach Wschodu. Teraz po kontuzji Walla, ich szanse przeminęły i myślę, że Porter ze swoim kontraktem nie był odpowiednią trzecią opcją.”

To, że Porter nie nadaje się jednak na element żadnej Wielkiej Trójki, to zgoda Pip. Ale czy tam padło hasło o Wizards będących rywalem dla LeBrona? Przecież oni się nawet nie spotkali w playoffs za kadencji Johna Walla.

Prawdziwą bombę rzucił jednak na koniec dyskusji:

„Gdyby Wizards byli zdrowi w tym sezonie, to oni wygraliby Wschód.”

I tak, nie chodziło mu tylko o sezon regularny. Scottie stwierdził, że zdrowi Wizards mogli w tym sezonie awansować do Finałów NBA. I mówi to na krótko przed Weekendem Gwiazd. Zatem jego zdaniem, Czarodzieje pokonaliby w serii do 4 zwycięstw co najmniej dwie z ekipy z czwórki: Sixers, Celtics, Bucks, Raptors. Cóż, wtedy z pewnością zasłużyliby na swój pseudonim.

W pierwszym bezpośrednim meczu po transferze Portera, Wizards pokonali Bulls, lecz obaj zawodnicy zaprezentowali się solidnie:

https://www.youtube.com/watch?v=vCInx_0W5ZI

Źródło: Youtube.com/BZ Highlights