Phil Jackson doradcą Los Angeles Lakers

Phil Jackson doradcą Los Angeles Lakers

Po katastrofalnym sezonie, Los Angeles Lakers są w trakcie poszukiwań nowego szkoleniowca. Chcąc dokonać jak najlepszego wyboru, zarząd Jeziorowców zwrócił się o pomoc do człowieka przez wielu uznawanego za najlepszego trenera w historii. Jak informuje Adrian Wojnarowski, Phil Jackson pomoże Lakers znaleźć odpowiedniego kandydata.

To nie pierwszy raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce. Woj przyznał, iż decyzja o zatrudnieniu Vogela także zapadła po konsultacjach z Zen Masterem, który dał zielone światło na kontrakt dla Franka. Mistrzostwo zdobyte w 2020 roku potwierdziło, iż była to jak najbardziej słuszna decyzja. Podobnie ma być teraz, choć okoliczności z pewnością są mniej sprzyjające, albowiem Lakers okazali się największą porażką tego sezonu. Ponadto opcje zmian w składzie są niewielkie, a przy tak skonstruowanej drużynie nawet najlepszy szkoleniowiec może mieć problemy.

Jackson miał jednak dużo czasu do przeanalizowania sytuacji. W marcu bowiem dziennikarze The Athletic informowali, iż Jeannie Buss pozostaje w kontakcie z Philem praktycznie przez cały sezon, dyskutując nad potrzebnymi zmianami. Na ile będą one trafione, pokaże czas. Pamiętajmy, że Jackson to legendarny trener, lecz praca w zarządzie nie okazała się jego mocną stroną. Najlepiej wiedzą o tym kibice New York Knicks.

A kto prawdopodobnie znajduje uznanie w oczach byłego szkoleniowca Chicago i LA?

Na liście na pewno jest Quin Snyder, lecz jego przyszłość pozostaje owiana tajemnicą. Cały czas obowiązuje go kontrakt z Utah Jazz i nawet porażka w pierwszej rundzie nie przesądza podobno jego zwolnienia. Znacznie klarowniejsza jest natomiast sytuacja Nicka Nurse’a. Masai Ujiri na konferencji kończącej sezon wyraźnie podkreślił, że Lakers, ani jakikolwiek inny zespół nie powinien nawet próbować:

Czarny koniem całego wyścigu może być natomiast Darvin Ham z Milwaukee Bucks. To asystent Mike’a Budenholzera, powszechnie uważany za jednego z najlepszych w całej lidze. Lakers dostali już zgodę na przeprowadzenie rozmowy z Hamem. Teraz musi on tylko zaimponować trenerowi, który 11 razy wygrywał w tej roli mistrzostwo ligi.