Paul Millsap dołączy do Brooklyn Nets

Paul Millsap dołączy do Brooklyn Nets

Paul Millsap dołączy do Brooklyn Nets
Photo by Sean M. Haffey/Getty Images

Brooklyn Nets znów stali się silniejsi. Zespół z Nowego Jorku wzmocnił właśnie jeden z najbardziej rozchwytywanych wolnych agentów, jacy wciąż pozostali dostępni na rynku. Były zawodnik Utah Jazz, Atlanty Hawks i Denver Nuggets, Paul Millsap od nowego sezonu założy strój Nets.

Informację tę potwierdził Shams Charania, powołując się przy tym na agenta zawodnika, DeAngelo Simmonsa.

Nets w pokonanym polu zostawili pokaźną grupę zainteresowanych zespołów. O silnego skrzydłowego pytali swego czasu Philadelphia 76ers, Atlanta Hawks, Minnesota Timberwolves, czy New Orleans Pelicans. W ostatnich dniach prym w doniesieniach wiedli z kolei Chicago Bulls, Los Angeles Clippers, czy Golden State Warriors. Przez długi czas wyglądało na to, iż właśnie Wojownicy przekonają do siebie Millsapa, lecz rozmowy utknęły w martwym punkcie. Podobno sam zawodnik oczekiwał kontraktu na poziomie 6 mln dolarów. czy był to tylko wymysł dziennikarzy, czy może cena przeznaczona dla zarządu Dubs? Nie wiadomo. Faktem jest, iż dla Nets skrzydłowy wybiegnie na parkiet za minimum dla weterana, gdyż tylko takie kontrakty mogą oni oferować na tym etapie.

Tym samym mocarna ekipa z Brooklynu dodaje do składu kolejnego weterana. Millsap nie jest już tym samym graczem, co kiedyś, lecz to wciąż bardzo solidny obrońca. A i w ataku potrafi dać od siebie coś więcej, niż tylko skuteczne wykończenie rzuconego mu loba. O minuty pod koszem powalczy on z Blakiem Griffinem i Nicolasem Claxtonem.

YT: Mattydubs