Nowitzki: W młodości wygrałbym z Luką 1 na 1

Dirk Nowitzki i Luka Doncic. Jeden wybitny, drugi na drodze do osiągnięcia tego statusu. Kto zatem byłby lepszy w bezpośrednim starciu?

Oczywiście odpowiedzi na to pytanie, jak i na wiele innych z tej serii, nigdy nie poznamy. Nie oznacza to jednak, że nie można spekulować. Jako, że moda na pytania „kto wygrałby 1 na 1?” nie przemija, to amerykańscy dziennikarze postanowili podyskutować o tym z Dirkiem Nowitzkim.

O kogo zapytali? Oczywiście o Lukę Doncica. Nazwiska tych dwóch panów będą łączone jeszcze wiele razy, a możliwe, że przez całą karierę Słoweńca. Luka w końcu jest nowym liderem Dallas Mavericks, a rolę tę przejął właśnie od Niemca będącego absolutną legendą klubu. Nowitzki to dla wielu fachowców najlepszy zawodnik ze Starego Kontynentu w historii NBA. Doncic jak najbardziej ma szansę przejąć ten tytuł od skrzydłowego, chociaż długa droga przed nim.

Dobrze zatem, jak zdaniem Dirka wyglądałby jego pojedynek z Doncicem?

„Ma wiele ciekawych zagrań w pojedynkach 1 na 1. Pełen repertuar rzutów. Obecnie chyba jednak wybrałbym jego. Ale w dawnych czasach? Nie miałby szans.”

Oczywiście nigdy się nie dowiemy jakby to się potoczyło. Jak słusznie Dirk zauważył, zestaw umiejętności i zagrań Doncica jest imponujący. Pamiętajmy przy tym, że widzieliśmy zaledwie ułamek jego talentu. Z drugiej strony jednak mało kto był w stanie zatrzymać Nowitzkiego, ze względu na jego umiejętności strzeleckie połączone ze wzrostem, tym bardziej, że za młodu wcale nie był taki wolny. Dodając do tego jeszcze swój słynny fadeaway z jednej nogi, Niemiec był jednym z najtrudniejszych do zatrzymania zawodników w izolacji.

Źródło: youtube.com/GOAT Nowitzki

Tak czy inaczej takie porównania to tylko zabawa i obaj panowie doskonale to wiedzą. Najważniejsze są kolejne zwycięstwa na koncie Mavericks, a dzięki Luce powinno ich być w najbliższych latach całkiem sporo.