Nicolas Batum nowym skrzydłowym LA Clippers

Nicolas Batum nowym skrzydłowym LA Clippers

LA Clippers dokonują kolejnego wzmocnienia podczas bieżącego offseason. Zespół z Miasta Aniołów postanowił skorzystać na wymianie jaka zaszła między Boston Celtics i Charlotte Hornets.

Na jej mocy do Hornets trafił Gordon Hayward i dwa przyszłe picki drugiej rundy draftu. Celtics zyskali natomiast największy w historii wyjątek od wymiany i pick drugiej rundy draftu. Żeby jednak zrobić miejsce dla Haywarda, Szerszenie musiały zwolnić Nicolasa Batuma, którego teraz przejęli Los Angeles Clippers, mimo konkurencji ze strony innych topowych zespołów.

Batum może być bardzo fajnym wzmocnieniem dla Clippers, jeśli pozostanie zdrowy. Nicolas co prawda ma za sobą najgorszy sezon w karierze, lecz zagrał w zaledwie 22 meczach. Zmiana środowiska i szansa na zdobycie pierścienia z pewnością dobrze mu zrobi.

W Hornets skrzydłowy głównie zawodził, lecz było to spowodowane ogromnym kontraktem jaki podpisał, zatem i oczekiwania były odpowiednio większe. Za minimalną kasę, taki weteran na ławce może być prawdziwym skarbem. Batum to wciąż bardzo solidny obrońca, który potrafi naprawdę dobrze podawać. Jeśli odnajdzie swój dawny rzut zza łuku (36% na przełomie całej kariery, lecz tylko 29% w ubiegłym sezonie), Clippers mogą mieć z niego sporo pożytku.

Źródło: Youtube.com/Mattydubs