Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz
Nick Nurse nowym trenerem Philadelphii 76ers!

Nick Nurse nowym trenerem Philadelphii 76ers!

Nick Nurse nowym trenerem Philadelphii 76ers!
Photo by Mark Blinch/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Philadelphia 76ers doszli do porozumienia w sprawie kontraktu dla nowego trenera. Zostanie nim Nick Nurse, były szkoleniowiec Toronto Raptors.

Dwa tygodnie temu Philadelphia 76ers postanowili rozstać się z dotychczasowym szkoleniowcem, Dociem Riversem, który prowadził klub od 2020 roku. Był to trzeci rok z rzędu, w którym Sixers – zespół z obecnym MVP, Joelem Embiidem w składzie – pomimo wysokich ambicji kończył sezon na drugiej rundzie Playoffów. Oprócz problemów zdrowotnych lidera, część winy ponosił trener Rivers.

Nick Nurse został z koli zwolniony z Toronto Raptors po rozczarowującym sezonie, zakończonym poza Playoffami, pomimo licznego w składzie talentu (głównie młodego talentu). Nurse prowadził Raptors od 2018 roku, kiedy to przejął zespół po Dwane Casey’u. Trener Nurse w swoim pierwszym roku w roli głównego szkoleniowca zdobył z Raptors ich jedyny tytuł mistrzowski (2019), oraz miał udział w budowaniu nowej drużyny po erze duetu Lowry/DeRozan.

Pytanie, co bardziej przekonało zarząd Sixers. Czy to, że był w stanie w pierwszym roku sięgnąć po tytuł, czy to, że dobrze przeprowadził przebudowę. Sixers mogą iść w obie strony.