NBA zawiesza graczy Pistons i Magic

NBA zawiesza graczy Pistons i Magic

Liga NBA postanowiła wyciągnąć konsekwencje ze zdarzenia, które miało miejsce w środową noc w spotkaniu Detroit Pistons z Orlando Magic i zawiesiła głównych bohaterów starcia Killiana Hayesa i Moritza Wagnera a także 9 innych zawodników obydwu zespołów.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec drugiej kwarty meczu, kiedy piłkę przed wyjściem na własną połowę gonił center Orlando Magic Moritz Wagner. Ścigający go obrońca Pistons Francuz Killian Hayes został przez podkoszowego popchnięty w stronę ławki ekipy Tłoków, po czym w tym samym miejscu doszło do przepychanek zawodników obydwu drużyn i ich sztabów, którzy rozdzielali zawodników. Hayes nie pozostał dłużny i po tym jak podniósł się z ławki rezerwowych uderzył odwróconego Wagnera w tył głowy.

Zarówno Hayes jak i Wagner a także Hamidou Diallo, który odepchnął niemieckiego centra po tym starciu otrzymali faule techniczne drugiego stopnia i zostali za ten incydent wyrzuceni z parkietu. Pistons ostatecznie udało się wygrać domowy mecz 121-101.

Dziś już wiemy, że na opuszczeniu parkietu do końca meczu się nie skończyło i liga postanowiła wyciągnąć konsekwencje nie tylko wobec dwójki graczy, wokół których wszystko się zaczęło, ale również innych, którzy dołączyli do zajścia a siedzieli na ławce rezerwowych.

Killian Hayes otrzymał od ligi karę 3 meczów zawieszenia za uderzenie Moritza Wagnera w tył głowy, z kolei Niemiec dostał 2 spotkania zawieszenia za popełnienie niesportowego gestu wobec Hayes, który w zdecydowanym stopniu był iskrą zapalną całego zajścia i niesportowego zachowania francuskiego obrońcy Pistons.

Poza wymienioną dwójką NBA ukarała również bez żadnych kar pieniężnych jednym meczem zawieszenia aż 8 innych graczy Orlando Magic za to, że podczas zdarzenia opuścili oni swoją ławkę rezerwowych i udali się w stronę ławki Pistons. Chodzi tutaj o : Cole’a Anthony’ego, R.J. Hamptona, Gary’ego Harrisa, Kevona Harrisa, Admirala Schofielda, Franza Wagnera, Mo Bambę i Wendella Cartera Jr. Liga ukarała wymienionych zawodników różnorodnie. Anthony, Carter, Hampton, Bamba i Gary Harris nie wystąpią w piątkowym meczu domowym z Washington Wizards. Z kolei Schofield, Kevon Harris i Franz Wagner nie będą mogli wystąpić w środowym meczu przeciwko Oklahomie City Thunder. Był to jedyny warunek, aby Magic w kolejnych dwóch spotkaniach mieli pewność wystawienia co najmniej 8 zdrowych i gotowych do gry zawodników.

Z kolei z drużyny Detroit Pistons NBA ukarała również jednym meczem zawieszenia obrońcę Hamidou Diallo za odepchnięcie Wagnera w stronę ławki Pistons. Żaden z zawieszonych zawodników nie otrzymał żadnej kary finansowej.