NBA otwiera zespołom ośrodki treningowe!

NBA otwiera zespołom ośrodki treningowe!

NBA podjęła decyzję! Co prawda jeszcze nie taką dotyczącą losów przerwanego sezonu, ale jest ona dla zawodników zalążkiem powrotu do koszykówki.

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, NBA od 1. maja umożliwi zawodnikom korzystanie z klubowych ośrodków treningowych. Oczywiście będą pewne obostrzenia. Możliwość skorzystania z ośrodka dotyczyć będzie – co zrozumiałe – tylko treningów indywidualnych. Co więcej – co również zrozumiałe – pozwolenie dotyczy tylko i wyłącznie ośrodków, gdzie prawo stanowe nie uniemożliwi obecnie otwarcia takiego ośrodka. Jak dodaje sam Wojnarowski, wszystko zaczęło się od stanu Georgia, który jako pierwszy poluzował obostrzenia związane z epidemią i zezwolił na powrót niektórych instytucji do funkcjonowania – w tym obiektów sportowych. Zawodnicy zaczęli prosić o możliwość udania się do Atlanty – stolicy stanu Georgia – by tam móc w profesjonalny sposób trenować. NBA po części przychyliło się do prośby, pozwalając jednak tylko i wyłącznie na korzystanie z ośrodków swoich własnych klubów.

Niestety dla zawodników chcących wrócić do treningów, nie wszystkie miasta w swoich regulacjach umożliwią tego rodzaju działanie. Golden State Warriors na przykład dali już jasno do zrozumienia za pośrednictwem przedstawiciela klubu, że nie otworzą swojego ośrodka, dopóki nie dostaną na to przyzwolenia od burmistrza San Francisco. Decyzja NBA o możliwości otwarciu ośrodków klubowych jest więc pewnym ułatwieniem, ale nie działającym w równym stopniu wobec wszystkich klubów i zawodników.

W związku z tymi rozbieżnościami w przepisach poszczególnych miast, jak również brakiem żadnych doniesień o kolejnych decyzjach ze strony NBA, Wojnarowski wskazuje na to, że otwarcie ośrodków treningowych wcale nie jest krokiem w stronę wznowienia sezonu. Można by tak pomyśleć, w kontekście ostatnich wypowiedzi prezesa związku graczy, który podkreślał, że w przypadku powrotu do gry zawodnicy muszą dostać odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się i trening.