Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! z Kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Odbierz!
NBA ogłosiła najlepszych obrońców sezonu 2022/23

NBA ogłosiła najlepszych obrońców sezonu 2022/23

NBA ogłosiła najlepszych obrońców sezonu 2022/23
Photo by Justin Ford/Getty Images

NBA – krótko po ogłoszeniu pierwszej i drugiej piątki najlepszych debiutantów, ogłosiła także pierwszą i drugą piątkę najlepszych obrońców sezonu 2022/23. Prezentują się one nastęująco:

Najwięcej głosów na pierwszą piątkę – bez zaskoczeń – otrzymał tegoroczny laureat DPOY, Jaren Jackson Jr.. Co ciekawe, spośród 100 głosujących, 3 uznało, że JJJ zasługuje na miejsce w drugiej piątce, a jeden uznał, że nie zasługuje na miejsce w żadnej. Żaden z zawodników nie otrzymał głosu – czy to na pierwszą, czy drugą piątkę – wszystkich 100 respondentów. Imponujące 98 głosów otrzymał jeszcze Jrue Holiday – reszta nie była blisko takich wyników.

YT/NBA

W pierwszej piątce obok Jarena Jacksona Jr. znajduje się dwóch zawodników Bucks, a więc wspomniany Jrue Holiday oraz Brook Lopez. To o tyle ciekawe, że dwóch zawodników w pierwszej piątce może sugerować najlepszą defensywę w lidze. Bucks tymczasem – statystycznie rzecz biorąc – byli defensywą 'dopiero’ czwartą, tracąc 110,9 punktu na 100 posiadań. Przed nimi znajdowały się defensywy Grizzlies, Celtics i przede wszystkim Cavaliers. Lopezowi i Holiday’owi trzeba jednak oddać, że grali świetne defensywnie sezony:

YT/Milwaukee Bucks

W pierwszej piątce mamy też reprezentanta najlepszej statystycznie obrony NBA, Cleveland Cavaliers. Jest nim Evan Mobley, chociaż mocnym kandydatem byłby także Jarrett Allen. Ten drugi nie załapał się nawet do drugiej piątki. Najlepszy skład obrońców uzupełnia Alex Caruso, który, momentami mogłoby się wydawać, że niemal w pojedynkę trzyma Bulls w TOP5 defensyw ligi: