NBA News: Wypadek samochodowy gracza Miami Heat

NBA News: Wypadek samochodowy gracza Miami Heat

NBA News: Wypadek samochodowy gracza Miami Heat
Photo by Issac Baldizon/NBAE via Getty Images

Niepokojące wieści docierają do nas z Florydy. Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez Miami Heat, ich zawodnik Haywood Highsmith brał udział w wypadku samochodowym:

„Jesteśmy świadomi tego, że Highsmith brał udział w wypadku samochodowym wracając do domu po wczorajszym meczu. Highsmith jest wpisany do protokołu z powodów osobistych i nie zagra przeciwko San Antonio Spurs. Sercami jesteśmy ze wszystkimi tymi, którzy doznali obrażeń. Nie będziemy czynić dalszych komentarzy.”

– fragment oświadczenia Miami Heat

Highsmith jest wpisany do protokołu „z powodów osobistych” [personal reasons – tłum. red.], więc można chyba założyć, że nie stało mu się nic poważnego. Oświadczenie wspomina jednak o poszkodowanych. Tu pojawiają się dalsze doniesienia, konkretnie od Andy’ego Slatera – dziennikarza Fox Sports z Florydy. Highsmith miał rzekomo „potrącić osobę, która pomagała innemu kierowcy, który utknął na drodze”. Według Slatera, ofiara miała trafić do szpitala w stanie krytycznym i doznać częściowej amputacji nogi.

Slater dodaje też, że Highsmith nie został oskarżony o prowadzenie pod wpływem czy to alkoholu, czy narkotyków.

27-letni Highsmith rozgrywa swój czwarty, przełomowy sezon w NBA. W aż 24 meczach wyszedł w pierwszej piątce Miami Heat, a przez średnio 21 minut spędzanych na parkiecie notuje po 5,8 punktu, 2,8 zbiórki i 1,1 asysty.

Uważajcie na drogach.