NBA News: Trener Popovich: Wszystkie moje wina są starsze niż Wembanyama

NBA News: Trener Popovich: Wszystkie moje wina są starsze niż Wembanyama

NBA News: Trener Popovich: Wszystkie moje wina są starsze niż Wembanyama
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

Minionej nocy San Antonio Spurs po dogrywce pokonali Brooklyn Nets, odnosząc swoje dopiero 15. zwycięstwo w bieżącym sezonie NBA. Nie jest to zbyt udany sezon Spurs pod względem liczby zwycięstw. Może być jednak udany pod kątem loterii draftu, a z pewnością jest udany pod kątem rozwoju debiutanta, Victora Wembanyamy.

Mierzący 224 cm wzrostu Francuz rozgrywa rewelacyjny indywidualnie sezon, udowadniając swój status topowego talentu koszykarskiego w historii tej gry. We wspomnianym meczu 20-letni Wembanyama zdobył 33 punkty, 15 zbiórek, 7 asyst i 7 bloków.

Trener Spurs, legendarny Gregg Popovich, został na pomeczowej konferencji zapytany o to, czy jest podekscytowany ewentualnością trenowania tego perspektywicznego zespołu przez kolejne lata. 75-letni szkoleniowiec odpowiedział w swoim stylu:

„Ja jestem podekscytowany tylko wtedy, kiedy mam stare, francuskie wino Bordeaux, o które martwiłem się, że nie jest już dobre, a okazuje się, że jest idealne. Wtedy jestem podekscytowany. Wszystkie moje najlepsze wina są starsze niż Victor Wembanyama. To jest moje prawdziwe stanowisko.”

– trener Gregg Popovich

Klasyczny Popovich. Wembanyama tymczasem rozpoczyna karierę w NBA w nieprawdopodobnym stylu. Ma on już na koncie 6 występów na przynajmniej 5 asyst i 5 bloków. To dokładnie tyle samo, ile przez całą karierę zgromadził Kareem Abdul-Jabbar. O jeden więcej mają na koncie Joel Embiid, Shaquille O’Neal, czy Giannis Antetokounpo. Najwięcej w historii takich meczów – bo aż 54 – rozegrał Hakeem Olajuwon. Do niego Victorowi jeszcze brakuje, natomiast pamiętajmy, że nie zakończył on jeszcze nawet debiutanckiego sezonu. Olajuwon żadnego z tych 54 spotkań na 5 bloków i asyst nie rozegrał w debiutanckim sezonie.

Gregg Popovich – oprócz miłości do wina – podzielił się te z na konferencji spostrzeżeniami bliżej powiązanymi z grą San Antonio Spurs i przede wszystkim Victora Wembanyamy.

„Jest wszechstronnie utalentowany – będzie pokazywał nam rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Ten mecz był jedną z nich. […] Staje się coraz solidniejszy, coraz pewniejszy, bardziej zdyscyplinowany. Przywyka do gry na kontakcie, do gry przeciwko skupionej na nim defensywie. Jest w trudnym położeniu. Znosi to jednak z klasą, jest bardzo bystry.”

– trener Gregg Popovich

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.