NBA News: Szalona statystyka Pacers – ta seria powinna należeć do nich!

(Photo by Dylan Buell/Getty Images)

Boston Celtics wygrał 4-0 serię z Indianą Pacers, awansując do Finałów NBA. Wcale nie była to jednak łatwa seria, co potwierdza pewna szalona statystyka.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Indiana Pacers przegrali wszystkie cztery mecze w serii z Boston Celtics, do czego przyczyniła się kontuzja ich lidera, Tyrese Haliburtona. W każdym z meczów postawili jednak twarde warunki. Jak wynika z obliczeń systemu ESPN Stats & Information, Indiana Pacers w meczach 1., 3. oraz 4. miała przynajmniej 90% szans na zwycięstwo w pewnym momencie czwartej kwarty!

Przypomnijmy przebieg wydarzeń. W pierwszym meczu Pacers prowadzili 3 punktami na 47 sekund przed końcem, po czym Jayson Tatum nie trafił rzutu. W trzecim meczu prowadzili przez całą trzecią i czwartą kwartę, mając przewagę 5 punktów na niespełna półtorej minuty przed końcem. W czwartym spotkaniu Pacers mieli w czwartej kwarcie już 9 punktów przewagi, a po rzucie rywali na prowadzenie na 35 sekund przed końcem, Pacers mieli jeszcze sporo czasu na odrobienie strat.

„Dla młodych zespołów jak my, to playoffowe doświadczenie jest bliskie zeru. Dla wielu z nas to pierwszy raz. Wiele małych detali chcielibyśmy zrobić lepiej, ale nauczyliśmy się trochę tego, jak takie mecze przebiegają, jak to jest grać serię.”

– Andrew Nembhard

„Mogę powiedzieć, że na pewno wyciągniemy z tego naukę, ale nie ma gwarancji. Wiem, jak trudno jest na tym etapie. Niestety. Chciałoby się docenić rywali za to, jak wykorzystali każdy błąd, który popełniliśmy.”