Chcesz postawić na zwycięzcę NBA?
Użyj darmowych 20 zł od LV BET!

Odbierz
NBA News: Solidne wzmocnienie Los Angeles Lakers za bezcen!

NBA News: Solidne wzmocnienie Los Angeles Lakers za bezcen!

NBA News: Solidne wzmocnienie Los Angeles Lakers za bezcen!
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Los Angeles Lakers w ostatnich kilku latach nie najlepiej radzili sobie na rynku wolnych agentów. Od Mistrzostwa NBA zdobytego w 2020 roku, drużyna wokół LeBrona i Anthony’ego Davisa budowana była bez pomysłu, za drobne pieniądze, z niepasujących do siebie, coraz słabszych weteranów. W tym roku się to zmieniło.

Jak podaje Adrian Wojnarowski, do Los Angeles dołączy Christian Wood. Były już gracz Dallas Mavericks przez dwa lata zarobi 5,7 miliona dolarów, co jest kontraktem minimalnym – z tym tylko udogodnieniem, że posiada on opcję gracza w drugim roku. Jeśli rozegra więc świetny sezon, po roku odejdzie i podpisze większą umowę gdzieś indziej. Wszystko w jego rękach.

wygrany konf. zach. 2024: kurs: bukmacher:
Nuggets3.40 GRAJ
Suns4.35 GRAJ
Warriors6.50 GRAJ
Lakers8.50 GRAJ

(kursy z dnia 6.09.2023)

Jeśli rozegra dobry sezon. Poprzedni pozostawił wiele do życzenia. Dość wspomnieć, że Dallas Mavericks postanowili pozyskać go rok temu i już po roku zakończyli współpracę. Jako zastrzeżony wolny agent Wood nie otrzymał żadnej satysfakcjonującej oferty, a Mavs nie zależało na jego zatrzymaniu. W 67 rozegranych meczach Wood tylko 17 razy rozpoczął w pierwszej piątce. Średnio notował 16,6 punktu, 7,3 zbiórki i 1,8 asysty na mecz.

To, że sezon był rozczarowujący, nie oznacza, że Wood nie będzie dla Lakers solidnym wzmocnieniem – zwłaszcza za te pieniądze. Rotacja Lakers cierpiała w zeszłym sezonie na brak podkoszowych, którzy odciążyliby Anthony’ego Davisa w grze podkoszowej – zwłaszcza w ofensywie. W te wakacje oprócz Christiana Wooda udało się niewielkim kosztem pozyskać także Jaxsona Hayesa.