Chcesz stawiać na mecze Sacramento Kings?
Wykorzystaj Freebet 34 PLN od Superbet!

superbet logo
Odbierz!
NBA News: Sacramento Kings zwalniają aż DWÓCH centrów

NBA News: Sacramento Kings zwalniają aż DWÓCH centrów

NBA News: Sacramento Kings zwalniają aż DWÓCH centrów
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Sacrament Kings nie kończą ruchów kadrowych na pozycji centra. Krótko po podpisaniu kontraktu z JaValem McGee, postanowiono pozbyć się dwóch innych podkoszowych. Zwolnieni zostali więc Nerlens Noel i Neemias Queta.

W przypadku Neemiasa Quety decyzja nie jest przesadnie zaskakująca. 23-letni podkoszowy rozegrał w zeszłym sezonie 5 spotkań, spędzając na parkiecie średnio po 6 minut. Nie zanosiło się na to, by jego rola w ortacji zwiększyła się – zwłaszcza w kontekście zatrudnienia JaVale’a McGee i Nerlensa Noela. Właśnie – Nerlensa Noela. Decyzja o jego zwolnieniu jest o tyle ciekawa, że został on przez Kings zatrudniony dosłownie 2 miesiące temu. Nie zdążył więc nawet stawić się na obóz przygotowawczy. Cóż – zarząd Kings uznać musiał, że McGee to lepsza okazja i Noel nie jest już w rotacji potrzebny.

czy awansują do Playoffs: TAK: NIE: bukmacher:
Sacramento Kings1.452.55 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 13.09.2023)

Były jednak powody, by tak uznać. Nerlens Noel w zeszłym sezonie rozegrał w sumie tylko 17 spotkań, z czego 14 w barwach Pistons i 3 w barwach Nets. Na parkiecie spędzał skromne 11 minut na mecz, notując po 2,1 punktu i 2,7 zbiórki. Duży regres względem tych dwóch wcześniejszych sezonów w Knicks, w których stanowił jednak dość istotny element rotacji.