Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Przedłużenie kontraktu młodego gracza Spurs – zarobi sporo!

NBA News: Przedłużenie kontraktu młodego gracza Spurs – zarobi sporo!

NBA News: Przedłużenie kontraktu młodego gracza Spurs – zarobi sporo!
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

San Antonio Spurs stawiają na przyszłość. To wymaga jednak wydatków. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Spurs podpisali przedłużenie kontraktu z Devinem Vassellem, warte 146 milionów za kolejne 5 lat. Ten 23-letni wingman wchodzi w swój czarty sezon w NBA – ostatni rok debiutanckiej umowy.

Podstawowe pytanie, jakie pojawia się przy tym doniesieniu… Czy to nie za dużo? Devin Vassell już za rok (przedłużenie wchodzi w życie po zakończeniu obecnej umowy) zarabiać będzie blisko 30 milionów dolarów rocznie, a jego dotychczasowe dokonania są dosyć skromne. W zeszłym sezonie rzeczywiście pokazywał duży potencjał, zdobywając po 18,5 punktu na mecz, jednak z powodu kontuzji kolana ten stan rzeczy trwał tylko przez 38 spotkań.

Oczywiście, Spurs na taki ruch najzwyczajniej w świecie stać. Za rok jedyny wysoki kontrakt na ich liście płac należeć będzie do Keldona Johnsona (19 milionów), a cała reszta albo swoje umowy kończy (głównie weterani), albo grać będzie na niskich, debiutanckich umowach (młodzi jak Wembanyama, Sochan, Branham czy Wesley). Salary cap działa tak a nie inaczej – gdzieś te pieniądze trzeba było rozdysponować. Być może w sytuacji budujących się Spurs rozsądne jest zaufanie własnemu młodemu zawodnikowi, zamiast sprowadzania na siłę posiłków.

Spurs awansują do Playoffs? kurs: bukmacher:
TAK9.00 superbet logo GRAJ
NIE1.03 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 03.10.2023)