Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Pierwsze wymiany! Hield w Sixers, absurdalny deal Raptors

NBA News: Pierwsze wymiany! Hield w Sixers, absurdalny deal Raptors

NBA News: Pierwsze wymiany! Hield w Sixers, absurdalny deal Raptors
Photo by Tim Heitman/Getty Images

Długo musieliśmy się obchodzić bez żadnych transferów w tegorocznym Trade Deadline, ale w końcu coś ruszyło! Mamy dwie wymiany. W pierwszej z nich Philadelphia 76ers wzmacniają się na obwodzie, ściągając z Indiany Pacers Buddy’ego Hielda:

Sixers: Buddy Hield

Pacers: Marcus Morris / Furkan Korkmaz / 3x 2-rund. pick

Buddy Hield w plotkach transferowych przewijał się na dobra sprawę od kiedy tylko pojawił się w Indianie, czyli od 2021 roku, kiedy to trafił tam z Sacramento Kings. Hield to solidny strzelec na poziomie około 40% skuteczności z dystansu przy dużej liczbie oddawanych prób – także po koźle. Bardzo solidne wzmocnienie dla Sixers, którzy dostają gracza do pierwszej piątki nie oddając w zamian dużo. Pacers otrzymali… Cokolwiek, co jest cenne. Zwłaszcza te trzy picki w drafcie. Hield gra na schodzącym kontrakcie i po sezonie odszedłby za darmo.

Kolejny ruch to Utah Jazz, którzy rozładowują tłok pod koszem, oddając jednego ze swoich centrów. Padło na Kelly’ego Olynyka, którym zainteresowanych było kilka zespołów. Jazz – zgodnie z sugerowanymi w plotkach założeniami – otrzymali w zamian pierwszorundowy pick:

Raptors: Kelly Olynyk / Ochai Agbaji

Jazz: Otto Porter / Kira Lewis / 1-rund. pick 2024

To, że Olynyka ściągnęli właśnie Raptors, jest co najmniej zastanawiające. Kelly gra na schodzącym kontrakcie i w wakacje będzie wolnym agentem, a Raptors, którzy nie radzą sobie zbyt dobrze na wschodzie, oddali za niego pierwszorundowy pick. Olynyk nie pomoże im powalczyć o Playoffy. Dlaczego oddali cenny pick?

Na ich szczęście nie jest to ich własny wybór w drafcie, który będzie najpewniej dość wysoki. Ma być to najniżej wylosowany pick spośród wyborów Thunder/Clippers/Rockets/Jazz.

Wszystkie wymiany w relacji na żywo z Trade Deadline: