NBA News: Pierwsza kobieta trener w NBA? Hornets prowadzą rozmowy!

NBA News: Pierwsza kobieta trener w NBA? Hornets prowadzą rozmowy!

NBA News: Pierwsza kobieta trener w NBA? Hornets prowadzą rozmowy!
Photo by Juan Ocampo/NBAE via Getty Images)

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, szukający nowego trenera Charlotte Hornets dostali zgodę na rekrutacyjną z Lindsey Harding. Jeśli otrzyma posadę, zostanie pierwszą w historii NBA trenerką.

Charlotte Hornets kilka dni temu ogłosili, że Steve Clifford – ich dotychczasowy trener – po sezonie ustąpi z pozycji głównego szkoleniowca i obejmie pracę w zarządzie klubu. Wakacje upłyną więc w Charlotte pod znakiem poszukiwań nowego trenera dla młodej, rozwijającej się drużyny. Kandydatów pojawiło się kilku, a wśród nich jedna kobieta – Lindsey Harding.

Jeśli Lindsey Harding zdobędzie posadę głównej trenerki w Hornets, zostanie pierwszą kobietą w historii NBA, która obejmie to stanowisko.

39-letnia Harding prowadzi obecnie drużynę Stockton Kings w G-League, czyli na zapleczu NBA. W latach 2019-2023 – zaraz po zakończeniu bogatej kariery w WNBA – została asystentka trenera w Sacramento Kings – najpierw w sztabie Luke’a Waltona, a potem Alvina Gentry. Od 2023 roku Lindsey Harding jest selekcjonerką kobiecej reprezentacji Meksyku, ale również główną trenerką g-league’owych Kings. W swoim pierwszym sezonie za sterami Stockton Kings Harding wykręciła bilans 24-10 wygrywając konferencję zachodnią i zgarniając nagrodę Coach of The Year. Jej zespół poległ jednak w Finałach Konferencji po serii z Oklahoma City Blue.

Lindsey Harding jako koszykarka była wybrana z pierwszym pickiem draftu WNBA. W trakcie trwającej 9 lat kariery reprezentowała barwy m. in Minnesota Lynx, Washington Mystics, czy Los Angeles Sparks.

Na końcu dodam już trochę od siebie: Byłoby bardzo ironicznym, gdyby Lindsey Harding objęła stanowisko w sytuacji, w której w zespole wciąż będzie Miles Bridges.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.