NBA News: Piekielnie trudny terminarz Suns! Skazani na Play-In?

NBA News: Piekielnie trudny terminarz Suns! Skazani na Play-In?

NBA News: Piekielnie trudny terminarz Suns! Skazani na Play-In?
Photos by Michael Gonzales/NBAE via Getty Images

Wczoraj zachwycaliśmy się świetnym występem Jeremy’ego Sochana przeciwko Phoenix Suns, w którym nie tylko zdobył aż 26 punktów i 18 zbiórek, ale też trafił rzut na zwycięstwo. Jak bardzo nie cenilibyśmy sobie Sochana i jego Spurs, to 16. wygrana w sezonie tankującej ekipy nie jest w tym wszystkim historią najważniejszą. Oczy fanów NBA zwrócone są w stronę Suns, których porażka ze Spurs bez Webanyamy jest bardzo niepokojąca na tym etapie sezonu.

„To nie do zaakceptowania, żeby przegrać taki mecz. Nie powinniśmy przegrać tego meczu – zwłaszcza po tym, jak ograliśmy ich mecz wcześniej.”

– Kevin Durant

Mówiąc o meczu wcześniej, Durant przywołuje starcie Suns ze Spurs, które odbyło się dwa dni wcześniej, a które to Suns wygrali różnicą aż 25 punktów. Ten dwumecz ze Spurs był ostatnia tak dobrą okazją do wygrania dwóch meczów z rzędu. Terminarz zespołu do końca sezonu jest bowiem nie tylko najtrudniejszy w lidze – jest niesamowicie trudny.

Suns zostało do rozegrania 10 spotkań. Ich rywalami będą:

2x Pelicans, 2x Timberwolves, 2x Clippers, Nuggets, Thunder, Kingsi Cavs.

Poza Cavaliers, są to wszystko zespoły z czołówki zachodu, znajdujące się przed Suns w tabeli – w tym bezpośredni rywale o miejsce nad turniejem Play-In.

Z tymi rywalami Suns mają w bieżącym sezonie łączny bilans 6-7. Nie jest to taki zły bilans, ale prognoza wygrania do końca sezonu tylko 4-5 meczów nie jest przesadnie optymistyczna.

Phoenix Suns z bilansem 42-30 zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli. Gdyby sezon regularny skończył się dziś, graliby w turnieju Play-In o awans do Playoffów mecz z Sacramento Kings. Ostatnie mecze są o tyle istotne, że Suns wciąż tracą zaledwie 2,5 meczu do 4. miejsca. Mogą więc nie tylko awansować ponad strefę Play-In, ale w idealnym scenariuszu powalczyć nawet o przewagę parkietu.

To ostatnie byłoby mało realne nawet przy sprzyjającym terminarzu. Jednak przy obecnym terminarzu trudno będzie wyrwać się z Play-In, a co więcej uważać trzeba też na znajdujących się na 9. pozycji Lakers. W razie spadku na 9. pozycje, Suns w turnieju Play-In będą musieli wygrać nie jeden, a dwa mecze, żeby zagrać w Playoffach.

Przy tak trudnym terminarzu i ciasnej tabeli może się zaraz okazać, że ta jedna porażka zadana z rąk Jeremy’ego Sochana była bardzo, bardzo bolesna.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ ➡️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.