NBA News: Mark Daigneault trenerem roku NBA!

NBA News: Mark Daigneault trenerem roku NBA!

NBA News: Mark Daigneault trenerem roku NBA!
Photo by Zach Beeker/NBAE via Getty Images

Sezon regularny skończył się dopiero co dzień temu, a już poznaliśmy pierwszego laureata nagrody indywidualnej. Jest nim trener Mark Daigneault – najlepszy trener sezonu.

Mark Daigneault – szkoleniowiec Oklahomy City Thunder – zdobył nagrodę dla najlepszego trenera roku 2023/24. Nagroda przyznawana jest na podstawie głosów oddawanych przez wszystkich 30 trenerów w lidze. Oprócz niego, głosy otrzymać mieli także Jamahl Mosley z Magic, Joe Mazzulla z Celtics, Chris Finch z Timberwolves i JB Bickerstaff z Cavaliers.

Thunder zakończyli sezon na pierwszym miejscu konferencji zachodniej i jeśli wierzyć Adrianowi Wojnarowskiemu z ESPN, jest to „najmłodszy zespół we współczesnej historii NBA (średnia 24 lat), który wygrał konferencję zachodnią”.

„To wielki zaszczyt zostać wybranym do tej nagrody przez moich kolegów, dla których mam pełen podziw i szacunek. Sukces naszej drużyny w tym sezonie był napędzany grupą utalentowanych graczy, których oddanie i chęć rywalizacji są niespotykane. Trenowanie ich jest przywilejem.”

– oświadczenie Marka Daigneault

39-letni Mark Daigneault objął posadę trenera Thunder w 2020 roku, po tym jak przez 3 lata prowadził g-league’owych Oklahoma City Blue, oraz dwa lata spędził w sztabie jako asystent Thunder.

Stawiając za freebet od SUPERBET na mistrzostwo OKC Thunder, możesz wygrać 508 PLN
kurs z dnia: 16.04.2024
Kurs: 17.00
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.